Finał Red Bull X-Fighters 2014 w RPA - Motogen.pl

Przed słynnymi budynkami Unii, gdzie w 1994 roku miała miejsce inauguracja prezydentura Nelsona Mandeli, odbędzie się niecodzienne widowisko. Nowozelandczyk Levi Sherwood oraz Australijczyk Josh Sheehan zmierzą się w spektakularnym pojedynku o koronę mistrza Red Bull X-Fighters! Przewaga pomiędzy prowadzącym Sherwood a Sheehanem jest minimalna i wynosi zaledwie 5 punktów.

 

Prezentujący rewelacyjną formę Sheehan wygrał w zeszłym miesiącu przystanek w Monachium, tym samym stając się trzecim z kolei zwycięzcą tegorocznej Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Na drodze do tytułu mistrza stoi jednak Levi Sherwood.  Nowozelandczyk, który wygrał Red Bull X-Fighters w 2012 roku, stawał na podium w jednym sezonie, aż 8 razy! „Pięciopunktowa przewaga nic nie gwarantuje” – powiedział Sherwood, lider klasyfikacji. W Pretorii zapowiada się emocjonujący wieczór w szczególności, iż od początku rozgrywania Red Bull X-Fighters w 2001, przystanek w RPA będzie 50 z kolei!

 

Red Bull X-Fighters to najbardziej prestiżowa seria zawodów FMX na świecie. W ramach toczonej rywalizacji pomiędzy zawodnikami, riderzy wzbijają się na wysokość 15 metrów i pokonują w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów. Jednocześnie w powietrzu motocykliści wykonują triki, przecząc prawom grawitacji. Tegoroczna rywalizacja obejmuje pięć przystanków na czterech kontynentach. Od czasu debiutu w hiszpańskiej Walencji w 2001 roku na mapie Światowej Serii Red Bull X-Fighters pojawiło się 21 różnych lokalizacji w 16 krajach a zarazem na 6 kontynentach. Teraz kolej na 50 przystanek w Republice Południowej Afryki, który zapowiada się nad wyraz emocjonująco!

 

Finał Światowej Serii Red Bull X-Fighters będzie można oglądać na żywo w sobotę (23 sierpnia) o godz. 1:30 polskiego czasu na stronie: http://live.redbull.tv/events/343/red-bull-x-fighters-2014-pretoria-sa