Bol D’Or 2010, udane kwalifikacje – nowy team - Motogen.pl

Paweł Szkopek zaliczył bardzo udany weekend na torze Magny Cours podczas 'klasyka’ wyścigów długodystansowych.

Paweł Szkopek, zawodnik Hammel Yamaha Szkopek Team i lider klasyfikacji generalnej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w klasie Superbike, po bardzo udanych sesjach kwalifikacyjnych do 24-godzinnego wyścigu Bol D’Or, odbytych w zespole YART (czwarta pozycja), dostał propozycję udziału w wyścigu w głównym składzie BK Maco Racing, słowackiego teamu, który, podobnie jak Yamaha Ausria Racing Team, startuje w klasie Formula EWC, również na motocyklu Yamaha R1.

Paweł Szkopek: 'Moja rola w YART została zakończona, jak i większości rezerwowych zawodników we wszystkich teamach. Główny skład walczy o tytuł Mistrzów Świata i to oni są liderami w zespole. Po sesjach kwalifikacyjnych, pojawiło się kilka propozycji, abym jechał w wyścigu, najkorzystniejsza i najbliższa mi okazała się oferta słowackiego BK Maco Racing. Korzystają oni przede wszystkim z motocykli marki Yamaha, a ponadto, jeżdżą na świetnie mi znanych oponach Dunlop. Pierwszy kontakt z ich R1 miałem podczas porannego, 45-minutowego Warm-Up, czuję się na nim pewnie i komfortowo, jest nieźle zestrojony. Udawało mi się »kręcić« dobre czasy w dwóch pierwszych sektorach toru, w wyścigu na pewno muszę popracować nad trzecim, końcowym, gdzie pojawiły się pewne problemy z zachowaniem motocykla. Być może, spowodowane to było tym, że na rozgrzewce dokonywaliśmy testu nowych opon, przeznaczonych do jazdy nocnej, a poranne słońce mocno rozgrzało nawierzchnię toru Magny Cours, przez co ciśnienie w oponach niebezpiecznie wzrosło. Mam nadzieję, że w wyścigu uda mi się utrzymywać równe, szybkie tempo i razem z moimi team partnerami, oraz zespołem mechaników, osiągnąć jak najlepszy rezultat końcowy.

Chciałbym serdecznie podziękować zespołowi YART za zaproszenie na Bol D’Or, Gwenowi Giabbani, wspaniałemu koledze, BK Moto Racing, a także mojemu macierzystemu zespołowi, Hammel Yamaha Szkopek Team, a szczególnie gorąco ludziom, którzy są tu ze mną, pomagają mi i wspierają, oraz Pani Magdalenie Pikorz, która z ramienia polskiego importera marki Yamaha czynnie wspiera moje działania na arenie wyścigów’.

Tegoroczny wyścig Bol D’Or to już 74. edycja tego najbardziej znanego 'klasyka’ wyścigów długodystansowych, który odbywa się obecnie na francuskim torze Magny Cours, znanym fanom motorsportu z wyścigów World Superbike oraz rozgrywanych tu przez wiele lat rund F1. Jak co roku, Bol D’Or gromadzi tłumy kibiców z całej Europy, a obsada zawodników to nazwiska doskonale znane w świecie wyścigów, jak np. Steve Martin, mający na swoim koncie ponad 180 startów w WSBK i komentującym wyścigi motocyklowe dla kanału Eurosport.

Poczynania Pawła Szkopka można śledzić na stronach internetowych: www.szkopek.pl, www.hammel.pl (zakładka Racing Team) oraz na naszym profilu na www.facebook.com.
 

Więcej o motocyklach Yamaha