Moto Tribe - motocyklowe wakacje, na swoim motocyklu, w najlepszych miejscach - Motogen.pl

Moto Tribe przetransportuje Twój motocykl do najlepszych miejsc w Europie i przygotuje Ci tam najlepsze moto-wakacje!

W ostatnich latach polski rynek motocyklowy przeszedł wielką transformację. Zawartość katalogów z motocyklami każdej marki, spełnia absolutnie wszystkie wymagania i jest dopasowana do potrzeb każdego motocyklisty. Oferta ubrań i akcesoriów wydaje się nie mieć końca. Natomiast salony motocyklowe zaczynają przypominać designerskie butiki marek modowych.

W krok za tą ewolucją idzie większa świadomość polskich motocyklistów. Nasze zakupy są bardziej przemyślane, rzadziej idziemy na kompromisy i w pełni wykorzystujemy możliwości jakie daje szeroka oferta rynku. Jesteśmy po prostu dobrze zaopiekowani.

To samo dotyczy ofert związanych z aktywnością motocyklową wszelakiej maści – od luźnych spotkań i weekendowych pojeżdżawek, poprzez szkolenia i zorganizowane wyjazdy, po wyprawy w najdalsze nawet zakątki świata.

Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się wiele marek oferujących zorganizowane wyjazdy i wakacje. Taka asysta to świetna pomoc w spędzeniu wymarzonego, motocyklowego czasu np. w Hiszpanii. To świetny pomysł na wakacje, które w innych okolicznościach byłyby trudne do zaplanowania, bardzo kosztowne, z małą ilością czasu na czerpanie radości z docelowych tras.

Nie tak dawno temu, na polskiej scenie zadebiutował projekt Moto Tribe. Cechą, która wyróżnia Moto Tribe jest – bez wątpienia, ekipa jaka stoi za tym pomysłem. Michał i Tomek mają na swoim koncie organizację dziesiątek imprez motocyklowych, wyjazdów, testów prasowych, premier, trackday’ów i wyjazdów, a ich doświadczenie na rynku, to niemal 15 lat pracy.

Michał to rozpoznawalna postać. Jego oblicze i teksty znacie z miesięcznika Motocykl, w którym pracował przez kilkanaście lat. Tomek przez wiele lat był odpowiedzialny za marketing takich marek jak m.in.: Ducati, Scrambler Ducati, Triumph, w tym – jakżeby inaczej, organizację imprez, eventów i wyjazdów.

Zasadnicza formuła wyjazdów Moto Tribe opiera się na wakacjach na własnym motocyklu. Moto Tribe transportuje Wasz motocykl razem z dużym bagażem na miejsce imprezy. Uczestnikom pozostaje tylko dostanie się na miejsce – zwykle zlokalizowane w bliskiej odległości od popularnych lotnisk, powiązanych siatką tanich połączeń.

Tomek: „Długo rozmawialiśmy na ten temat. Wypożyczenie motocykla na miejscu mocno ułatwia tą kwestię kosztowo i logistycznie. Jednak doszliśmy do wniosku, że takie „jazdy testowe”, pomimo bycia oczywistą frajdą z próbowania nowego, nie pozwolą na cieszenie się w pełni jazdą po drogach jakie zaplanowaliśmy w ofercie. Dla zaawansowanych motocyklistów to oczywiście żaden problem, jednak – umówmy się, dla większości z nas jazda swoim motocyklem, bez konieczności „uczenia się” nowego sprzętu, daje najwięcej przyjemności i luzu. Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć wysiłek związany z transportem motocykli naszych klientów. Oczywiście będziemy nieustannie rozbudowywać naszą ofertę, jednak transport motocykla klientów na miejsce, nadal pozostanie głównym punktem oferty.”

Michał: „Projekt zrodził się naturalnie, bezboleśnie i z prawdziwej pasji. To nie sztywny business plan, tylko dwóch gości – bardzo dobrych znajomych, dzielących pasję motocyklową. Robimy to co uwielbiamy robić i to w czym mamy wieloletnie doświadczenie. Doświadczenie organizatorów, z punktu widzenia klienta jest ważne. Tydzień wolnego i pieniądze jakie płaci się za wakacje, lepiej wykorzystać bezbłędnie i czerpać radość z wakacji, niż uczyć się na mniejszych lub większych błędach.”

Oferta Moto Tribe to obecnie Calpe – czyli wybrzeże gminy Alicante oraz francuska i hiszpańska Katalonia. Panowie zapowiadają jednak kilka bliższych i dalszych nowości.

Michał: „Naszym atutem jest to, że Tomek jest rezydentem Hiszpanii. To bardzo ułatwia organizację, wyznaczanie tras, wybór miejsc oraz całą logistykę na miejscu. Każde z miejsc w jakich jemy, pijemy kawę lub które odwiedzamy, to miejsca prawdziwie lokalne, do których ciężko by było trafić przeciętnemu zwiedzającemu.

W planach mamy Lombardię, urocze jezioro Como, przedgórze Alp oraz wizytę w jednej z najlepszych lombardzkich winnic. Ciekawą propozycją będzie „motoryzacyjna dolina” w Emilia Romagna lub tydzień na wzgórzach Burgundii połączony z bardzo rzadką możliwością zwiedzania najlepszych winnic świata.”

Taki rozwój rynku bardzo cieszy. Mnogość ofert i okazji do wykorzystania naszych motocykli pozwala zaplanować swoje wakacje w optymalny sposób i czerpać czystą radość z jazdy, w sposób jaki normalnie byłby ciężki do osiągnięcia. Trzymamy kciuki za powodzenie tak ciekawego projektu i zapraszamy do śledzenia oferty i profili social media Moto Tribe.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany