Oszukał system. Może dożywotnio parkować w samym centrum Warszawy za… 100 zł! - Motogen.pl

Parking bez ograniczeń w samym centrum stolicy za jedyne 100 zł? Sposób na to znalazł Szymon Nieradka, aktywista i współtwórca profilu Stop Cham Szczecin.

Kto z nas nie miał problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego? Sprawa dodatkowo komplikuje się w dużych miastach, gdzie po prostu nie ma szans na wystarczającą liczbę miejsc parkingowych. A już prawdziwym cudem jest znalezienie spokojnego i niedrogiego miejsca postojowego na dłuższy czas. Okazuje się jednak, że wystarczy odrobina kreatywności, by załatwić sobie tę sprawę za przysłowiową stówkę.

12 kwietnia na warszawskim Placu Pięciu Rogów stanęła stara Skoda Felicia. Zaparkował ją tam Szymon Nieradka, aktywista i współtwórca kanału Stop Cham Szczecin, który od lat bezskutecznie walczy o uregulowanie kwestii parkowania w dużych miastach. Wskazuje patologie, piętnuje je na swoim kanale, prowadzi stronę, na której można zgłaszać przypadki patoparkowania, a numer ze starą skodą ma być happeningiem, który zwraca uwagę na kuriozalne przepisy.

Zaraz po zaparkowaniu samochodu (dodajmy, że na Placu Pięciu Rogów obowiązuje zakaz ruchu), Nieradka zawiadomił o tym straż miejską, a następnie przyjął mandat w wysokości 100 zł i… tyle, może tam stać tak długo, jak zechce. Jak to możliwe? Samochód nie powoduje utrudnienia w ruchu i nie stwarza niebezpieczeństwa dla pieszych ani środowiska. Ponadto jest ubezpieczony, zarejestrowany i ma ważne badania techniczne. W takiej sytuacji służby nie mają podstawy prawnej do odholowania pojazdu, mogą jedynie ukarać kierującego mandatem w wysokości maksymalnie 100 zł.

Tematem błyskawicznie zainteresowały się nie tylko media, ale także warszawscy aktywiści i politycy lewicy. Wyraz poparcia dla tej akcji wyraża także wielu mieszkańców stolicy. Organizator akcji liczy, że zainteresowanie happeningiem pomoże zmienić absurdalne przepisy, uniemożliwiające odholowywanie pojazdów zaparkowanych niezgodnie z prawem. Podkreśla przy okazji, że 100 zł za bezterminowy parking w centrum Warszawy to prawdziwa okazja.

źródła: moto.pl, x/Jan Mencwel

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany