Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Produkcyjne Ducati V4 Superbike już w fazie testów? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Produkcyjne Ducati V4 Superbike już w fazie testów?

Pierwsze seryjne Ducati V4 o mocy 220KM? Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z testami przedprodukcyjnymi nowego Ducati V4 mającego zastąpić Panigale w serii Superbike.

Informacje na temat prezentowanego motocykla są niezwykle skąpe, ale na pierwszy rzut oka widać, że wzorem Supersporta i Panigale reflektory będą ukryte we wlotach powietrza.

Wzorem Panigale ułożyskowanie wahacza nie będzie w ramie, tylko silniku, który jednocześnie będzie elementem nośnym konstrukcji. Wiele wskazuje na to, że moc przekroczy tą w Superleggerze (160kW) a więc sięgnie 220KM. Sterowanie rozrządem, tradycyjnie dla Ducati, desmodromiczne.

 

Sylwetka Ducati V4 przypomina Panigale...

 

Silnik ma bardziej pionowo umiejscowione cylindy, co powinno zmienić rozkład mas, oraz wygospodarować miejsce na chłodnicę. Z racji położenia silnika, niewiele miejsca zostało na montaż amortyzatora centralnego, zobaczymy czym Ducati nas zaskoczy, ale przewidujemy, że element resorująco-tłumiący znajdzie się pod silnikiem. Tylne zawieszenie to popularny w Ducati wahacz jednostronny.

 

Czy mamy do czynienia ze zwykłym prototypem, czy modelem przedprodukcyjnym oraz czy nowe Ducati będzie skuteczną bronią wobec czterocylindrowej, rzędowej konkurcencji w serii Superbike - przyjdzie jeszcze nam poczekać...

 

 

 

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści