-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Nowa Hayabusa 2020: Czy to nowy wydech Busy? Koleny wyciek! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Nowa Hayabusa 2020: Czy to nowy wydech Busy? Koleny wyciek!

Wbrew obawom tysięcy fanów Suzuki nie uśmierca legendarnej hayabusy, tylko ostro pracuje nad jej nową generacją. W amerykańskim urzędzie patentowym złożono szkice przedstawiające asymetryczny układ wydechowy projektowanej maszyny.

Pogłoski o ostatecznym końcu Hayabusy okazał się na szczęście nietrafione. Nowa Hayabusa jest właśnie budowana, a dokumenty dotyczące jej poszczególnych komponentów spływają powoli do urzędów patentowych na całym świecie. Niedawno wypłynęły szkice układu wydechowego, który będzie miał dosyć ciekawą, asymetryczną budowę.

 

 

Twórcy tego elementu motocykla nie mają w dzisiejszych czasach łatwo. Układy wydechowe muszą brzmieć dobrze, ale być ciche. Poprawiać osiągi maszyny, ale zatrzymywać przy tym jak najwięcej zanieczyszczeń. Słowem - godzić totalnie różne potrzeby zainteresowanych stron.

 

Nowy system 4 w 2, zastosowany przez Suzuki w nowej Hayabusie będzie musiał pomóc spełnić surowe wymagania nowej normy Euro 5. Jest on asymetryczny - jedna rura jest wyraźnie grubsza od drugiej. Umieszczono tam specjalny zawór, który otwiera się dopiero na wysokich obrotach. Dzięki temu rozwiązaniu na niższych obrotach spaliny w dyskretny i cichy sposób uchodzą cieńszymi rurami, nie drażniąc otoczenia.

 

Chętnie zobaczylibyśmy nową Hayabusę już na jesiennych targach EICMA. Miejmy nadzieję, że Japończycy zdążą z pracami - wymagania wobec następcy legendy są naprawdę wysokie.

...
oceń ten materiał:
Suzuki Hayabusa Hayabusa 2020
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści