Zipp w tym roku ma się czym pochwalić. Mimo że wszystkie nowości marki na 2010 rok już poznaliśmy, to na prezentacji, która odbyła się w piątek w siedzibie firmy w Przasnyszu, pokazano dwa prototypy skuterów, które w ofercie zobaczymy jednak dopiero w przyszłym sezonie.

Nowy Vapor i Quantum, które zyskały już sobie uznanie klientów, otrzymały zupełnie nowy wygląd. Co bardzo cieszy, projekty obu pojazdów, poprzedzone badaniami rynku i preferencji klientów, wykonano w Polsce. Skutery, dzięki agresywniejszym liniom owiewek oraz ładnym, dobrze wkomponowanym lampom LED, mają teraz bardziej sportowy charakter. Klienci Zippa będą również mile zaskoczeni rozwiązaniami, jakie do jednośladów postanowili wprowadzić projektanci, np. nareszcie będzie można bez problemu zmieścić pod siedzeniem integralny kask. Oprócz tego do skuterów zawita w końcu patent znany doskonale użytkownikom motocykli, czyli bardzo łatwo zdejmowany bagażnik, który podczas postoju będzie można zabrać ze sobą jak walizkę.

Na pełne dane techniczne, które na razie są owiane mgiełką tajemnicy, i ostateczny wygląd nowych pojazdów Zippa przyjdzie nam jednak poczekać do przyszłego sezonu.

Zipp jednak nie ogranicza się tylko do pracy nad nowymi pojazdami. Coraz prężniej działa niedawno założony Inter Scooters. Magazyn ten to największa hurtowania części do skuterów różnych marek, zarówno tych bardzo popularnych, jak i dalekowschodnich egzotyków.

Zipp nie rezygnuje również z promocji bezpieczeństwa na drogach. Podobnie jak w zeszłym roku, marka będzie kontynuować akcję "Lider bezpiecznej jazdy", promującą bezpieczne poruszanie się skuterami wśród młodych użytkowników jednośladów. Do współpracy przy tym projekcie został zaproszony Andrzej Wajda, wielokrotny Mistrz Polski w Wyścigach Motocyklowych.

W ciągu 5 lat istnienia marki na naszym rynku sprzedano 65 tysięcy jednośladów. Ambitne plany i działania Zippa pozwalają jednak przypuszczać, że w kolejnych sezonach na naszych ulicach zobaczymy jeszcze więcej pojazdów z ich logiem.

Więcej o motocyklach Zipp

Więcej w Relacje
SWM powołane!

24 marca 2010 roku odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Wyścigów Motocyklowych. Podczas debaty określono podstawowe formy działalności Stowarzyszenia, założenia i...

Zamknij