Jedną nogą w Armenii – wyprawa wystartowała - Motogen.pl

W dniu dzisiejszym punktualnie w samo południe z podkrakowskich Radwanowic wyruszyli Arek i Maciek, czyli dwóch uczestników wyprawy „Jedną nogą w Armenii”.

Na dziedzińcu siedziby Fundacji im. Brata Alberta już na długo przed południem było głośno i tłoczno. Obaj uczestnicy dopinali na ostatni guzik bagaże, doklejali gdzie się dało naklejki swoich sponsorów, sprawdzali po kilka razy czy na pewno mają ze sobą zestaw koniecznych dokumentów i wszystkie niezbędne w podróży przedmioty. Wokół kręcili się najmłodsi podopieczni Fundacji, prosząc Arka o przegazowanie Zippa, komentując nowiutkie opony i zachwycając się objuczonymi niczym osiołki maszynami. Nie zabrakło też mediów oraz zaproszonych na pożegnanie gości. Podopieczni Fundacji wraz z pracownikami wręczyli motocyklistom prezenty, wśród których znalazły się dwa drewniane aniołki, które czuwać mają nad pomyślnością wyprawy. Tuż przed odjazdem odbyło się uroczyste poświęcenie obu motocykli oraz Arka i Maćka – jako że obaj udają się do Armenii, błogosławieństwo wygłoszono w dwóch językach: polskim i armeńskim. Później do naszych motocyklistów ustawiła się kolejka, którą porównać można jedynie chyba do weselnej: każdy chciał uścisnąć ręce, życzyć wszystkiego dobrego na tej nowej w końcu dla obu podróżników drodze. Bliscy ściskali najmocniej, ucierając ukradkiem oczy, a najgłośniej dopingowali podopieczni i pracownicy Fundacji, którzy euforią zareagowali na odpalenie silników dwóch Zippów Nitro, którymi Arek i Maciek pojadą do Armenii.

Choć z powodu bardzo niepewnej pogody zabrakło licznej asysty motocyklowej, niewielu chyba podróżników przed Maćkiem i Arkiem żegnanych było tyloma machającymi dłońmi i tak szerokimi uśmiechami. Jeszcze dzisiaj zobaczyć ich będzie można na drogach kierujących w stronę Ukrainy – dwóch motocyklistów na pomarańczowych, obładowanych i obklejonych niemiłosiernie maszynach. Następnie odwiedzą Rumunię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Armenię, by wrócić przez Rosję i Ukrainę.

Relacje z kolejnych etapów wyprawy będzie można przeczytać na portalu MOTOGEN.PL. Wywiad z pomysłodawcami i uczestnikami wyprawy znajdziecie tutaj.

Sponsorami wyprawy zostały firmy: BP, Castrol, Stowarzyszenie NZS1980, Zipp, 4Motos.pl, Brubeck, Modeka i Motopasja.eu.

Patronat honorowy: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Patronat medialny nad wyprawą objęli: Onet.pl, Radio Kraków, Świat Motocykli, MotoVoyager oraz MOTOGEN.PL.

Więcej o motocyklach Zipp