Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Kiedy w jednej informacji pojawia się marka Suzuki oraz wyraz “turbo”, to zazwyczaj mamy do czynienia z jakąś szaloną wersją modelu Hayabusa. Nie tym razem – Recursion Concept to bowiem turbodoładowana “600-tka”.

Koncept zostanie przedstawiony na Tokyo Motor Show, które rozpocznie się tuż po targach EICMA w Mediolanie. Recursion oznacza “cofnięcie się / powrót do czegoś”, a Suzuki już kiedyś eksperymentowało z turbodoładowanym silnikiem w motocyklu. Tym eksperymentem był model NX85 wyposażony w czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 673 ccm, który dysponował mocą 85 koni mechanicznych i momentem obrotowym 76 Nm. Motocykl zaprezentowano w 1983 roku, ale nie odniósł on większych sukcesów. Jednak jego wygląd i niektóre rozwiązania konstrukcyjne przeszczepiono do modelu GS750ES.

Koncept, który zobaczymy w Tokio będzie miał silnik o pojemności 588 ccm i oczywiście zostanie wyposażony w turbosprężarkę i intercooler. Moc silnika w takiej konfiguracji to 100 koni mechanicznych przy 8000 obrotach na minutę, a moment obrotowy szacowany jest na 100 Nm osiągane już przy 4500 obrotach na minutę. Najpierw Yamaha MT-09, a teraz Recursion. Czyżby do Japonii powrócił szalony duch lat 80. i 90.? Poniżej możecie zobaczyć prezentację motocykla, ale niestety jest ona tylko w języku japońskim.

Więcej o motocyklach Suzuki Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Triumph w Indiach od 28 listopada

Znamy już datę oficjalnego otwarcia przedstawicielstwa Triumpha w Indiach. Brytyjczycy zamierzają ponownie podbić ten kraj, ale tym razem pokojowo.

Zamknij