Jedna góra, pięciuset motocyklistów, dwadzieścia punktów kontrolnych i czterogodzinna gehenna offroadowej jazdy na motocyklu mogą oznaczać tylko jedno – Red Bull Hare Scramble 2010 czas zacząć!

Już po raz szesnasty w austriackim regionie Styria odbędzie się najbardziej wymagający wyścig motocyklowy na świecie! 6 czerwca na górze Erzberg w ramach zawodów Red Bull Hare Scramble pięciuset najlepszych riderów sprawdzi swoje umiejętności podczas czterogodzinnych zmagań na 23-kilometrowej trasie, usłanej przeszkodami! Od trzech lat niezmiennie na podium staje Polak, Taddy Błażusiak, który dla rywali stanowi niemniejsze wyzwanie niż sama góra!

Góra Erzberg, z której na co dzień wydobywane jest żelazo, w pierwszy weekend czerwca zmieni się w pole motocyklowej bitwy, na którym zmagać będzie się 1500 zawodników z całego świata. Sobotnia trasa prologu poprowadzi uczestników, przez trzynastokilometrowy odcinek drogi, urozmaicony wieloma przeszkodami i zakrętami. Umiejętności manewrowania manetką gazu, odwaga oraz właściwe obranie kursu wyłonią pięciuset najszybszych i najtwardszych, którzy staną w finałowej rywalizacji o mistrzowski tytuł.

To nie koniec sobotnich atrakcji! 5 czerwca podczas prologu odbędzie się również wyścig, który będzie nie lada gratką dla miłośników sportów motorowych. Utytułowany Tadek Błażusiak, dominująca postać w świecie Xtreme enduro, zmierzy się z byłym mistrzem Formuły 1, Kimim Raikkonenem! Polak wyzwał Raikkonena na pojedynek po Żelaznej Górze! Pierwszy trasę prologu przejedzie Kimi w swoim Citroenie C4, startującym w serii WRC. Po nim lepszy czas na KTM-ie spróbuje wykręcić Tadek!

W niedzielę, 6 czerwca, na wysokości 1466 m n.p.m. rozegrana zostanie batalia o tytuł Mistrza Red Bull Hare Scramble! Pozycje startowe uzależnione będą od czasów uzyskanych w prologu. Pięćdziesiąt najszybszych zawodników zajmie miejsca w pierwszym rzędzie. Większość finalistów straci jednak najwięcej czasu na pokonaniu najbliższych wzniesień. Tylko najlepsi z najlepszych przekroczą linię mety, co samo w sobie jest uznawane za wielki sukces!

To właśnie dzięki tym zawodom Tadek Błażusiak udowodnił swoją wszechstronność oraz niekwestionowaną pozycję lidera na międzynarodowej scenie. 'Zawody na górze Erzberg mają specjalne miejsce w moim sercu. To właśnie tam podczas Red Bull Hare Scramble w 2007 roku pojechałem pierwszy raz w enduro’ – komentował ubiegłoroczny start Błażusiak.

Wśród elity międzynarodowych zawodników, obok Tadka, staną m.in.: Cyril Despres, Geoff Aaron, Chris Birch, Dougie Lampkin czy Michael Staufer.

 

Więcej o motocyklach KTM</a