Budowa zajęła 400 godzin, a twórca użył 15 000 klocków!

Całkiem niedawno do sprzedaży trafił oficjalny, 32-centymetrowy model Ducati Panigale z Lego Technic, o którym już pisaliśmy. Ale (na szczęście?) współpraca tych dwóch legendarnych marek nie zakończyła się na powyższym etapie.

Do projektu zaproszony został „Certyfikowany Budowniczy Lego”, Riccardo Zangelmi, a jego zadaniem było zbudowanie pełnowymiarowego Ducati Panigale V4 R!

Nie jest zaskoczeniem, że podwozie i konstrukcja motocykla pozostały fabryczne, a z Lego zbudowane są tylko owiewki. Ale narzekanie byłoby tu nie na miejscu, bo efekt końcowy jest fenomenalny…

Przy budowie pełnowymiarowego Panigale V4 R, Riccardo Zangelmi użył 15 000 klocków Lego Technic, a wszystko zajęło mu 400 godzin pracy. Warto zauważyć, że na żadnym etapie projektowania nie korzystał z technologii modelowania 3D, co jest imponujące. Nie użył także kleju, który jest popularnym dodatkiem przy pełnowymiarowych konstrukcjach z Lego.

Klockowe Panigale V4 R wygląda zjawiskowo. Na pewno zastanawiacie się, ile waży? Z masą 180 kg jest o 8 kilogramów cięższe od oryginału.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany