Produkcja nowego Ducati SuperSport 950 właśnie ruszyła! - Motogen.pl

W fabryce Ducati w Borgo Panigale rozpoczęła się produkcja modelu SuperSport 950. Motocykl będzie dostępny w salonach od lutego.

Nowy SuperSport 950 został niedawno zaprezentowany podczas internetowej premiery Ducati World Première, a już teraz rozpoczyna się jego produkcja. Motocykl o sportowym charakterze, ale łatwy w codziennym użytkowaniu na drogach publicznych jest idealnym wyborem dla każdego, kto chce zbliżyć się do świata sportowych maszyn Ducati.

Stylistyka

W stylistyce SuperSporta 950 można znaleźć wiele nawiązań do Panigale V4, takich jak przednie reflektory LED, muskularny zbiornik paliwa, czy owiewki o aerodynamicznym kształcie. Motocykl został wyposażony w jednostronny wahacz i przymocowaną do silnika ramę kratownicową.

Dwucylindrowa jednostka Ducati Testastretta, zgodna z normą Euro 5, rozwija maksymalną moc 110 KM przy 9000 obr./min i moment obrotowy na poziomie 93 Nm przy 6500 obr./ min. Bardzo płynne dostarczanie momentu sprawia, że SuperSport 950 jest motocyklem, który może dostarczyć wiele frajdy doświadczonym motocyklistom, ale jednocześnie nie przeraża początkujących.

DU 2020-09-24 SUPERSPORT S BIANCA

Przy wadze na sucho wynoszącej zaledwie 184 kg zapewnia ekscytujące osiągi.  Wersja o obniżonej mocy powinna zainteresować młodych motocyklistów, którzy posiadają kategorię A2.

Bezpieczeństwo, elektronika

O bezpieczeństwo prowadzącego dba zaawansowana elektronika, jak ABS do pokonywania zakrętów, kontrola trakcji, kontrola wheelie, czy funkcja trzech trybów jazdy (Sport, Touring, Urban). Standardowa wersja SuperSport 950 jest wyposażona w funkcję Quick Shift Up & Down, aby poprawić wrażenia z jazdy w mieście, w trasie i na torze.

DU 2020-09-24 SUPERSPORT S BIANCA

4,3-calowy wyświetlacz TFT z grafiką inspirowaną interfejsem rodziny Panigale charakteryzuje się dużym obrotomierzem z centralnym wskaźnikiem aktualnego przełożenia. Podczas jazdy sportowej pozwala w czytelny sposób kontrolować najważniejsze informacje. Nowe siedzisko umożliwia prowadzącemu maksymalną kontrolę. Wysokość kierownicy pozwala na przyjęcie sportowej pozycji jazdy, ale bez nadmiernego obciążania nadgarstków. Z kolei podnóżki ustawiono tak, aby nie męczyć kolan.

DU 2020-09-25 SUPERSPORT STD ROSSA

Nowy SuperSport 950 dostępny jest w kolorze „Ducati Red”. Wersję S ze sportowym, regulowanym zawieszeniem Öhlins i osłoną siedziska pasażera można zamówić w czerwieni Ducati i bieli „Arctic White Silk”. Motocykle pojawią się w salonach w lutym 2021 roku.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany