Bardziej sportowe Ducati Multistrada V4 przyłapane: koło 17" oraz wahacz jednostronny - Motogen.pl

Czy to Ducati Multistrada V4 Pikes Peak, czyli sportowa odmiana wysokiego motocykla turystycznego z Borgo Panigale?

Całkiem niedawno do salonów Ducati wjechała zupełnie nowa Multistrada V4. Mówimy tu o motocyklu skonstruowanym zupełnie od zera – z nowym silnikiem, ramą i podwoziem. Jak na pewno wiecie z Motogen.pl (i co niektórych nie zadowala), nowa Multi V4 ma 19-calowe koło przednie oraz obustronny wahacz tylny.

Mimo, że Multi V4 jest motocyklem wszechstronnym, to mówiło się o jej bardziej sportowej odmianie. Niedawno w amerykańskim urzędzie ds. emisji pojawiły się nowe dokumenty dotyczące modelu „Multistrada Pikes Peak”…

Teraz wygląda na to, że mamy pełne potwierdzenie plotek. Włoska redakcja Moto.it dostarcza zdjęcie motocykla przyłapanego na testach. Został on przyłapany kilka kilometrów od Borgo Panigale, na tych samych drogach, gdzie Multistrada V4 porównywana była z BMW R 1250 GS. Tym razem nowa, tajemnicza Multi widziana była w towarzystwie S 1000 XR.

Czy to Multistrada V4 Pikes Peak na 2022?

Wszystko wskazuje na to, że widzimy tu nową, sportową, asfaltową odmianę Multistrady V4 o dopisku Pikes Peak. Co najważniejsze, powróciło 17-calowe koło przednie oraz tylny wahacz o jednoramiennej konstrukcji. Wygląda także na to, że z tyłu znalazła się szersza felga (niezmiennie o średnicy 17 cali), a co za tym idzie, szersza opona – prawdopodobnie 190/55 zamiast 170/60 w aktualnej Multistradzie V4.

Szczegółowa specyfikacja nie jest znana, ale szczątkowe dane przedstawione w amerykańskim urzędzie sugerują, że osiągi nadchodzącej, sportowej Multistrady V4 Pikes Peak będą identyczne z aktualną Multistradą V4 (dane techniczne na 2021). Premiery nie należy spodziewać się wcześniej, niż na 2022 rok.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany