Nowy sport Hondy: w japońskim biurze patentowym opublikowano szkice nowego motocykla. Kilka rozwiązań jest nowatorskich…

CycleWorld dotarł do szkiców zgłoszonych przez Hondę. Jak się okazuje, będzie napędzana czterocylindrową rzędówką. Silnik będzie pełnić funkcję elementu nośnego, do którego zostaną dokręcone szczątkowe fragmenty ramy obejmujące główkę oraz wahacz.

Honda szkic patentowy

Sam wahacz będzie ułożyskowany w innym fragmencie ramy, dokręcanym do skrzyni biegów. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest wspornik siedzenia zintegrowany z osłonami „ogona”. Spełnia funkcję także osłony zbiornika paliwa. Takie rozwiązanie minimalizuje masę.

Honda szkic patentowy

W projekcie jako elementy karoserii wymieniono owiewki czołową, boczne i dolną. Ciekawe, czy producent zdecyduje o zastosowaniu wahacza jednostronnego. Na rysunkach pokazano wartość graniczną prędkości obrotowej 14 000 obr./min. Czy, na których rynkach i w jakiej formie (600, 1000 ccm) motocykl trafi do produkcji przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych lat.

Honda szkic patentowy
Honda szkic patentowy

Więcej w Motocykle, Newsy, Nowości rynkowe
Hybrydowe Kawasaki coraz bliżej? Motocykl łączący silnik spalinowy i elektryczny [zdjęcia!]

Silnik i podwozie z Ninjy 400 wzbogacone o motor elektryczny i paczkę baterii. Tak będzie wyglądał hybrydowy motocykl Kawasaki.

Zamknij