Amerykańska firma Icon, produkującą odzież motocyklową (w odjechanym stylu), oprócz damskich kurtek, o których całkiem niedawno pisaliśmy, wypuściła nową linię kasków Alliance.

 

Jednym z nich jest Alliance Torrent, którego grafikę pokochają z pewnością miłośnicy czaszek. Trzaskające pod naporem brutalnej siły, czaszki krzyczą, by zwrócić na siebie Waszą uwagę. Czy po ciele przeszły Wam ciarki? Jeśli nie, to stanie się tak po bliższym przyjrzeniu się jego czystej, białej skorupie, wzbogaconej o specyficzną grafikę.

 

Kolejnym kaskiem przygotowanym przez firmę Icon z linii Alliance jest model o nazwie Shakki. Zdobią go elementy zaczerpnięte z japońskiej mitologii. Każdy z nich jest odzwierciedleniem jakiejś wyjątkowej historii lub cechy. Mi najbardziej przypadło do gustu malowanie Monk Mongaku, które jest symbolem wytrzymałości. Wspomniany mnich testuje swoją duchową siłę stojąc bez ruchu pod lodowatym wodospadem. Siła żywiołu prawie go zabija, ale kapłan pokazuje swoją psychiczną oraz fizyczną wytrzymałość i nie poddaje się.

 

Trzecią nowością w ofercie Icona jest kask o wdzięcznej nazwie Harbinger. Na tle pozostałych garnków z linii Alliance wyróżnia się najbardziej cmentarnym malowaniem. Główną bohaterką tej grafiki jest śmierć i jej szeroki uśmiech eksponujący wszystkie zęby. W tym wypadku również kryje się pewne przesłanie – pamiętajcie, że gdy ją (śmierć) spotkacie, to nie uciekniecie od przeznaczenia.

 

Enchanted to czwarty kask z nowej kolekcji amerykańskiego producenta. Skorupa tego kasku została ozdobiona bajecznie kolorowymi, marynistycznymi elementami. Znacie legendę o mężczyźnie, który zrobił LSD w swojej wannie? W momencie, gdy kończył ten skomplikowany proces, poślizgnął się na dywaniku i… Jesteście ciekawi co było dalej? Bohater legendy wpadł do psychodelicznego naparu, który przygotowywał starannie w zaciszu swojego domu. Spędził resztę swojego życia bez możliwości kontaktu ze światem. Od tamtej pory jego życie wypełniały głębokie rozmowy o życiu i śmierci z martwymi przedmiotami, ogród stał się partnerem do tańca, a słońce instrumentem do gry. Jego historia została wpleciona w malowanie kasku, które trzeba zobaczyć, by ją zrozumieć.

 

Podsumowując, kaski z linii Alliance to:

 • modelowana natryskowo skorupa z poliwęglanu,
 • owalny kształt skorupy,
 • testowany w tunelu aerodynamicznym,
 • dwa bliźniacze kanały wentylacyjne na górze kasku,
 • dwa otwory wentylacyjne z tyłu kasku do oprowadzania ciepła,
 • wyjmowany deflektor,
 • system wentylacji szczęki redukujący parowanie szyby,
 • w pełni wyjmowane, nadające się do prania wnętrze hydradry,
 • system szybkiego wyjmowania szybki z antyfogiem,
 • system blokowania szybki zapobiegający jej niekontrolowanemu otworzeniu,
 • cena modeli Shakki, Harbinger oraz Enchanted wynosi 200$, natomiast Torrent kosztuje 225$.