X-Lite X-1005: zaawansowany kask szczękowy na 2021 - Motogen.pl

Włoski producent X-Lite prezentuje zupełnie nowy kask szczękowy X-1005. Łączy on innowacyjne rozwiązania, komfort użytkowania z efektownym wyglądem.

X-Lite X-1005 jest kaskiem szczękowym będącym nowością na rok 2021. Włoska marka X-Lite jest częścią grupy Nolan, która od samego początku produkcji szczyci się dewizą „wyprodukowane w 100% we Włoszech”. Kaski X-Lite charakteryzują się skorupami wykonanymi z kompozytów. Koncepcja nowego modelu X-1005 została wypracowana na bazie zarówno doświadczenia, jak i zaawansowanych prac badawczo rozwojowych ekspertów grupy Nolan.

Dowodem na zaawansowanie technologiczne X-Lite jest fakt, że model X-1005 już dziś wyprzedza standardy obecnej homologacji ECE 22-05, ponieważ został zbudowany zgodnie z wymaganiami nowej, jeszcze nieobowiązującej normy ECE 22-06.

X-Lite X-1005 łączy wysoki poziom bezpieczeństwa, z wyjątkowym komfortem, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz efektową stylistyką. Zobacz go w akcji:

Dla kogo?

Model X-1005 jest kaskiem z podnoszoną szczęką. Czyli jest kaskiem idealnym do zastosowań wszelkiego rodzaju – świetnie sprawdzi się zarówno w miejskiej dżungli na lekkich nakedach, jak też w dalekich podróżach obładowanym motocyklem turystycznym.

Najnowsze technologie

Skorupa wykonana została z kompozytu na bazie włókna szklanego, co oferuje odpowiednie połączenie niskiej wagi i wysokiego bezpieczeństwa. Kask dostępny jest w ośmiu rozmiarach (od XXS do XXXL) podzielonych na 3 rozmiary skorupy. Eliptyczny kształt przegubu szczęki sprawia, że kask zawsze zachowuje kompaktowe rozmiary. Przemyślany system podnoszenia szczęki zapewnia bezpieczeństwo i jednocześnie łatwość obsługi jedną ręką.

Wizjer kasku X-Lite X-1005 zapewnia ultra-szerokie pole widzenia bez zakrzywień obrazu, a sama szyba jest odporna na zarysowania. Jak przystało na praktyczny kask, X-1005 posiada blendę – czyli wysuwane okulary przyciemniane w systemie VPS. Blenda zapewnia łatwość obsługi czy otwarcia w kilku stopniach, a ponadto jest odporna na zarysowania i parowanie. Zapewnia także ochronę UV (do 400 nm) oraz możliwość demontażu do czyszczenia.

Dopracowana wentylacja to cecha najlepszych kasków. W przypadku X-1005 udało się połączyć wysoki przepływ powietrza wraz z niskim poziomem hałasu. Budowę skorupy, a także otworów i kanałów wentylacyjnych opracowano podczas badań w tunelu aerodynamicznym. Z przodu kasku znalazły się dwa wloty powietrza, a za odprowadzenie odpowiada otwór z tyłu kasku.

Wnętrze kasku jest wykonane w technologii „carbon fitting”. Aktywne włókna węglowe w połączeniu z materiałem termoregulującym o właściwościach antystatycznych, w połączeniu z wysoką jakością wykonania są znakiem rozpoznawczym kasków X-Lite. Górna część wyściółki jest wykonana w technologii mesh, co pozwala na odprowadzanie wilgoci i ułatwia przepływ powietrza.

Wyjątkowym rozwiązaniem jest system LPC (Liner Positioning Control), który umożliwia regulację położenia wyściółki i dopasowanie jej do osobistych preferencji i kształtu głowy. Wypinana wyściółka jest również dostosowana do prania, a poduszki policzkowe posiadają wyjmowane wnętrze, co znacząco ułatwia zabiegi odświeżające.

Aby kask zapewnił maksymalne bezpieczeństwo, musi być dobrze zapięty na głowie. Za to odpowiada zapięcie Microlock 2 – opatentowany system zapięcia mikrometrycznego. Wyposażony jest w dwie zapadki otwierające, co minimalizuje ryzyko niekontrolowanego rozpięcia.

Akcesoria dla Twojego komfortu

W zestawie z kaskiem znajduje się Pinlock w wersji z silikonowymi krawędziami. Zewnętrzne piny pozwalają na wygodną regulację Pinlocka, bez potrzeby zdejmowania wizjera. Pinlock jest wewnętrzną wkładką do wizjera, która w zupełności redukuje efekt parowania szyby.

Kask X-Lite X-1005 jest dostosowany do montażu interkomu N-Com. Co więcej – system montażu spełnia nowe wymagania homologacji ECE 22-06. Oznacza to, że kask wraz z zainstalowanym interkomem pomyślnie przeszedł serię testów uderzeniowych.

Kask jest wyposażony w osłonę przeciwwiatrową i deflektor oddechu.

X-Lite X-1005

X-LITE X-1005 jest kaskiem szczękowym łączącym innowacyjne rozwiązania z komfortem użytkowania i efektownym wyglądem. Trzy rozmiary skorupy, podwójna homologacja P/J, ultra szeroki wizjer, blenda z wielostopniowym systemem regulacji, eliptyczny kształt przegubu szczęki, opatentowane, dwustopniowe zapięcie Microlock2, komfortowa wyściółka w technologii „Carbon Fitting Racing Experience”, wyjątkowy system regulacji wyściółki (Liner Positioning Control), dedykowane miejsce na interkom – to wszystko sprawia, że ten kask zostanie doceniony przez nawet najbardziej wymagających motocyklistów.

Nowy model X-1005 dostępny będzie w sklepach detalicznych I’M Inter Motors oraz w sklepie internetowym imready.eu oraz w całej sieci dystrybucji marki X-Lite w Inter Cars S.A.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany