Po pozytywnym odbiorze pierwszych wirtualnych wyścigów, przez pandemię koronawirusa, MotoGP zadecydowało: przenosimy wszystkie rundy na wyścigi wirtualne.

Pandemia koronawirusa uderzyła mocno, rzeczywistość życia na całym świecie została wywrócona do góry nogami – dotyczy to także sportów i motorsportów. Pierwsze rundy MotoGP zostały odwołane lub przeniesione, a prawda jest taka, że nikt nie wie jak długo potrwa jeszcze paraliż spowodowany wirusem.

Z tego powodu MotoGP w miniony weekend zorganizowało pierwszy w historii wyścig wirtualny. W ramach akcji #zostańwdomu kilku zawodników MotoGP włączyło swoje konsole PlayStation 4 i tradycyjnie w niedzielę o 14:00 zorganizowana została wirtualna runda.

W planie rundy były 5-minutowe kwalifikacje w formie time-attack oraz wyścig na 6 okrążeń. Jak to bywa w grach komputerowych, nie obyło się bez kilku kolizji i wypadków. Wirtualny wyścig w końcu wygrał Alex Marquez.

Zobaczcie 5 najlepszych momentów z wyścigu:

https://www.youtube.com/watch?v=AQBj7z76FMY

Rundę wirtualną oglądać można było przez internet, w social mediach, a także w kilku krajach na kanałach telewizyjnych, które na co dzień relacjonowały tradycyjne MotoGP.

Organizatorzy MotoGP wynieśli sporo nowego doświadczenia z pierwszych, oficjalnych wyścigów wirtualnych w historii – teraz już wiedzą, w jaki sposób skutecznie podejść do łączenia się, transmisji oraz harmonogramu rundy. Dorna Sports zauważyła także, że wirtualny wyścig miał pozytywny odbiór wśród kibiców. Ponadto zawodnicy bawili się naprawdę dobrze.

Decyzja!

Pozytywne doświadczenia związane z pierwszym wirtualnym wyścigiem, a także niepewność sytuacji na świecie związanej z pandemią, skutkowały decyzją: sezon MotoGP przenosi się na wyścigi internetowe. Kolejne rundy odbędą się w formie wyścigów wirtualnych. Równolegle z rundami tradycyjnymi.

Szczegóły dotyczące terminów i sposobu organizacji wyścigów wirtualnych zostaną zakomunikowane w najbliższym czasie. Dokładnie to samo dotyczy organizacji tradycyjnych rund MotoGP – w zależności od pandemii.

Całą transmisję z wyścigu wirtualnego (41 minut) można oglądać na YouTubie. Jest też kilkominutowe podsumowanie. Nie ma wątpliwości, że zawodnicy bawili się przy tym wyśmienicie – zobaczcie przygotowania przed rundą, gdy zawodnicy rozmawiali ze sobą przez sieć:

https://www.youtube.com/watch?v=XpAWzgP3LoA

Jednocześnie przypominamy, że w oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu, MotoGP udostępniło pełne archiwum wszystkich filmów, wyścigów i innych materiałów za darmo.

[AKTUALIZACJA]

Oczywiście informacja o zamianie całego sezonu w wirtualne wyścigi to żart primaaprilisowy. Chociaż mamy nadzieję, że Dorna Sports zorganizuje jeszcze kiedyś wyścigi zawodników MotoGP na Play Station. 🙂

Więcej w MotoGP, Sport, Wyróżnione
Test długodystansowy: Ducati Multistrada 950 rozebrane i zbadane po 50 000 km – szokujący stan! [opinia, test, weryfikacja]

Multistrada 950 pokonała 50 000 km w osiem miesięcy. W trakcie była regularnie badana. Po wszystkim została rozebrana na części...

Zamknij