Kod QR zamiast karty gwarancyjnej kasku: Shark dba o ekologię i daje 5 lat gwarancji - Motogen.pl

Ze względów ekologicznych, od 2020 roku Shark rezygnuje z plastikowych kart gwarancyjnych. W zamian za to jest kod QR prowadzący do rejestracji darmowej, 5-letniej gwarancji.

Na sezon 2020 w kolekcji kasków Shark pojawiło się wiele nowości. W katalogu znajdziecie kilkanaście nowych grafik dla dobrze znanych modeli, a także kilka zupełnie nowych kasków, które należy poznać – przegląd nowości znajdziecie tutaj.

W kolekcji 2020 pojawiła się jeszcze jedna nowinka. Nie rzuca się w oczy tak, jak widowiskowy Spartan GT Carbon, ale jest szczególnie ważna dla środowiska. Ze względów ekologicznych marka Shark zrezygnowała z dodawania do kasków plastikowych kart gwarancyjnych z numerem seryjnym kasku. W zamian za to do każdego egzemplarza dołączane są kody QR – doczepione na żyłce do paska zapięcia pod brodą.

Kod QR

Po zeskanowaniu smartfonem, kod QR przekierowuje użytkownika do strony internetowej wsparcia marki Shark. Można także wejść na nią manualnie – support.shark-helmets.com. Strona jest w 5 językach, a znaleźć tam można instrukcje, arkusze techniczne kasków, czy odpowiedzi na często zadawane pytania. Co najważniejsze, jest tam także przekierowanie do DEDYKOWANEJ STRONY REJESTRACJI 5-LETNIEJ GWARANCJI. 

Jak działa 5-letnia gwarancja na kask Shark?

Zgodnie z przepisami Shark oferuje 2-letnią gwarancję, ale nie tylko… Francuski producent zapewnia jednak wysoką jakość swoich kasków oraz satysfakcję Klientów, dlatego każdy ma możliwość darmowego przedłużenia gwarancji o kolejne 3 lata.

Z opcji darmowego przedłużenia skorzystać może każdy, kto zakupił kask Shark u autoryzowanego sprzedawcy i posiada dowód zakupu. Gwarancja chroni użytkownika przed każdym ewentualnym defektem przy produkcji lub problemem z jakością materiału w czasie 5 lat od daty zakupu. W przypadku reklamacji kasku, Klient powinien zgłosić się do sklepu, w którym kupił kask. Odbiór następuje również w tym samym sklepie. 

Jak zarejestrować 5-letnią gwarancję?

Należy wejść na stronę guarantee.shark-helmets.com/login_EN.php, założyć swoje konto i dodać do niego kask – postępując zgodnie z instrukcjami na stronie. Oto garść informacji przydatnych rejestracji:

1. numer seryjny potrzebny do rejestracji kasku znajduje się na pasku zapinanym pod brodą (ostatnie 6 cyfr).
2. ponieważ strona internetowa z informacjami o kaskach jest ogólnie dostępna, a numer potrzebny do rejestracji kasku znajduje się na pasku do zapinania pod brodą, brak zawieszki z kodem QR nie dyskwalifikuje kasku ze sprzedaży i nie jest podstawą do składania reklamacji.
3. strona jest w języku francuskim, angielskim, niemieckim, włoskim lub hiszpańskim. Dlatego nie pozwala na wprowadzanie polskich liter, takich jak np. ń, ś, ą… Podczas rejestracji należy je zastąpić odpowiednikami bez „ogonków”, czyli np. n, s, a.
4. podczas rejestracji kasku strona nie pozwala na wprowadzanie znaków specjalnych. Dlatego wprowadzając np. nazwę sklepu „I’M Inter Motors”, należy wprowadzić „IM Inter Motors”.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu ze specjalistami w każdym salonie I’M Inter Motors. Zapraszamy także do zapoznania się z pełną ofertą kasków Shark.

Jedna odpowiedź

  1. Darek

    Zakupiłem kask Shark Evoline 3 Hataum i zarejestrowałem na stronie mój produkt aby skorzystać z 5 letniej gwarancji. Niestety nie otrzymałem żadnej informacji co mam robić. Co w takim przypadku i jakiej informacji zwrotnej oczekiwać bo może coś przegapiłem

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany