MotoGP 2016: Honda rozpoczęła ostatnie testy w tym roku - Motogen.pl

Marc Marquez przejechał 65 okrążeń, a najlepszy czas dnia to 1’39.920. Dla porównania w kwalifikacjach podczas rundy na tym torze Marquez zajął drugie miejsce z czasem 1’38.300. Dani Pedrosa zakończył dzień po 56 okrążeniach z czasem 1’40.120. Nie obeszło się bez przygód, ponieważ Dani zaliczył wywrotkę na wyjściu na prostą startową. Na szczęście nie było to nic groźnego.

Marc Marquez:

„Za każdym razem, kiedy wyjeżdżamy na tor, jest bardzo interesująco, ponieważ próbujemy wielu nowych rzeczy począwszy od nowego oprogramowania, a skończywszy na oponach Michelin, które są dla nas dużym wyzwaniem próbując poznać ich granice. Zrobiliśmy kilka okrążeń żeby sprawdzić kilka rzeczy i sprawdziliśmy nowy silnik, który sprawował się podobnie jak w Walencji, ale musimy przejechać więcej okrążeń żeby usprawnić elektronikę, ponieważ ciężko poznać jego prawdziwy charakter bez załatwienia tej kwestii. Elektronika nadal nie jest taka jak trzeba, ale robimy postępy, jednak jasne jest, że to krok w tył w porównaniu z oprogramowaniem Hondy, do którego się przyzwyczailiśmy. Oczywiście wiemy, że to nie jest to samo, więc musimy znaleźć sposób na pracę z nią, zwłaszcza w kwestii hamowania silnikiem i kontroli trakcji.”

Dani Pedrosa:

„To był dobry pierwszy dzień pomimo wywrotki pod koniec, kiedy to za mocno zahamowałem i straciłem przód w ostatnim zakręcie. Dzisiaj byłem wolniejszy, ponieważ nie jeździłem tutaj od czasu wyścigu w 2014 roku, więc zająłem się dostosowaniem do opon Michelin i tego motocykla na tym torze. Porównywałem różne silniki i pracowałem nad ustawieniami, ponieważ nie miałem żadnych danych z tegorocznego wyścigu. Próbowaliśmy dzisiaj możliwie jak najlepiej wykonać swoją pracę, z pewnością był to dzień skupiony na ustawieniach motocykla, a w czwartek dokładnie zajmiemy się już silnikami, oponami i elektroniką.”

Autor: Wojciech Grzesiak