Kraśnik: policja odnalazła skradziony skuter... w 50-metrowej studni. Była też nielegalna broń - Motogen.pl

Przy okazji odnalezienia skutera, policjanci ujawnili broń (bez zezwolenia), łuski, naboje i akcesoria. Wygląda na to, że 61-letni złodziej mógł być niebezpieczny.

Policja z Kraśnika (woj. lubelskie) informuje o dość nietypowym znalezisku… Na przełomie lutego i marca w gminie Zakrzówek zgłoszona została kradzież skutera o wartości ponad 1000 zł. Policjanci z wydziału kryminalnego zajęli się sprawą – w efekcie skuter został odnaleziony na niezamieszkanej działce.

Spoczywał na dnie 50-metrowej studni głębinowej, już nieużywanej. Aby go wydobyć, potrzebne było zaangażowanie jednostki ratownictwa wysokościowego Straży Pożarnej. Skuter został zwrócony właścicielce.

Co kierowało 61-letnim złodziejem, aby zrzucić skradziony skuter do studni? Może to jedna z tych osób, którym przeszkadza hałas silnika? Dobrze się stało, że policja go ujęła, ponieważ…

Przy przeszukiwaniu drugiej, tym razem zamieszkałej posesji 61-latka, policjanci ujawnili dwie jednostki broni palnej bez wymaganego przepisami zezwolenia, karabinek pneumatyczny, kilkadziesiąt zużytych łusek plastikowych, kilka nabojów, śruty i akcesoria.

Broń zostanie poddana szczegółowej ekspertyzie. 61-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. Odpowie za kradzież oraz posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany