Indian Scout FTR750 jest napędzany silnikiem v-twin o pojemności 750 cm3, który został stworzony od podstaw i jest autorskim projektem producenta. Konstrukcja ma krótki rozstaw osi, stalową ramę, duży, umieszczony centralnie airbox oraz owiewki wykonane z włókna węglowego. Swoim wyglądem Scout FTR750 nawiązuje do motocykli, na których startowała ekipa Indian Motorcycle Wrecking Crew.

Producent opuścił serię AMA Pro Flat Track w latach 50. ubiegłego stulecia i w czerwcu bieżącego roku ogłosił wielki powrót. Póki co wiadomo, że kierowcą testowym został Jared Mees, który zdobył tytuły mistrzowskie w latach 2009, 2012, 2014 i 2015. Na pokazie pojawili się wyjątkowi goście – Bobby Hill i Bill Tuman – członkowie Indian Motorcycle Wrecking Crew.

Nas oczywiście interesuje, czy producent wykorzysta silnik jako bazę do stworzenia nowego, cywilnego modelu dla początkujących motocyklistów lub małego power cruisera.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Yamaha chce produkować inteligentne motocykle

Yamaha zamierza wykorzystać prace nad projektem MOTOBOT do wdrożenia w motocyklach systemów opartych na sztucznej inteligencji.

Zamknij