Doświadczenie Grupy Piaggio z napędem elektrycznym datuje się już od lat 70. XX wieku. Nic więc dziwnego, że włoski producent motocykli i skuterów wkracza w przyszłościową dziedzinę pojazdów elektrycznych. W materiałach prasowych czytamy, że już w niedługo ogromna większość ludzkości będzie mieszkać w dużych aglomeracjach. Kwestia transportu będzie jednym z kluczowych problemów do rozwiązania. Wraz z zagęszczeniem miast jednoślady będą zyskiwać popularność, a napęd elektryczny stanie się niezbędny, żeby uniknąć zanieczyszczeń. Grupa Piaggio chce aktywnie uczestniczyć w tych przemianach i stąd projekt Vespy Elettrica.

Vespa Elettrica

Na razie nie znamy żadnej specyfikacji nowej Vespy. Wiemy tylko, jak wygląda. Producent twierdzi jednak, że mimo elektrycznego napędu będzie to nadal skuter, który zachowa wszystkie zalety tej marki.

Elektryczna Vespa ma pojawić się w sprzedaży już w drugiej połowie przyszłego roku.

(VESPA 946) RED

Piaggio Group dołącza również do firm wspomagających fundację (RED), założoną przez Bono i Bobby’ego Shrivera, która zbiera fundusze na pomoc w walce z AIDS i innymi chorobami trapiącymi ubogie regiony świata. W tym celu zaprezentowano wersję ekskluzywnego skutera Vespa 946, która będzie sprzedawana pod nazwą (VESPA 946)RED. Od każdej sprzedanej (VESPY 946)RED Grupa Piaggio przekaże 150 dolarów na globalny fundusz (RED). Pieniądze mają być wykorzystywane na badania i ochronę przed zakażeniem wirusem HIV noworodków.

(VESPA 946)RED jest jednocześnie wersją na przyszły rok modelowy.

Więcej o motocyklach Vespa

Więcej w Nowości rynkowe
EICMA 2016: Trzy nowe motocykle Kawasaki

Kawasaki na EICMA 2016 bez rewelacji i rewolucji. Trzy solidne motocykle mogą się jednak podobać.

Zamknij