Przez wschodnią Polskę po szutrach – relacja z Enduro Rally 24 [video + zdjęcia] - Motogen.pl

Enduro Rally 24 to sportowo-turystyczny rajd enduro, który w tym roku zorganizowano we wschodniej Polsce. Kilka dni jazdy, prawie 1000 km trasy off-road, a w tym 200 km odcinków specjalnych!

Rajd Enduro Rally 24 w roku 2021 obejmował w sumie trzy regiony: Roztocze, Podlasie i Mazury. Uczestnicy mieli do wyboru kilka klas w zależności od tego na jakim motocyklu jeżdżą oraz jak oceniają swoje umiejętności. Poza tym, dla jednych ważniejsza jest rywalizacja, dla innych miłe spędzenie czasu i walory turystyczne.

Organizatorzy Enduro Rally 24 chcieli, aby każdy fan jazdy motocyklem po bezdrożach znalazł tu coś dla siebie. Niezależnie od poziomu zaawansowania, czy wieku, czy wielkości posiadanego motocykla. Naszym zadaniem, jako ekipy Motogen.pl, było podążanie śladami rajdu z kamerą i przygotowanie filmowej relacji, którą znajdziecie poniżej. Był z nami też fotograf, a więc obejrzycie także piękne zdjęcia!

Dzięki uprzejmości chłopaków z zespołu Helios Moto Tours mogliśmy poznać więcej szczegółów samej trasy, czy odcinków specjalnych. Panowie opowiadali nam o swoich wrażeniach po kolejnych etapach i dzielili się przed kamerą swoimi wrażeniami. Więcej o samym zespole Helios Moto Tours, który organizuje też kompleksowo liczne wyprawy czy szkolenia dla amatorów, znajdziecie w dalszej części materiału, pod filmem.

Relacja video z Enduro Rally 24:

Popularność takich rajdów jak Enduro Rally 24 rośnie z każdym sezonem. Kolejni motocykliści odkrywają, że gdy tylko zjadą z asfaltu, otworzą się przed nimi zupełnie nowe możliwości, pojawią się nieznane dotąd horyzonty. Mówiąc inaczej, przygoda czeka, wystarczy tylko chcieć.

Polska oglądana zza roadbooka, zwiedzana w inny sposób niż drogami asfaltowymi, to zupełnie inna bajka. Potrzeba naprawdę wiele czasu, aby odwiedzić te wszystkie miejsca! Jako że jazda motocyklem po lasach jest w naszym kraju zabroniona, wielu motocyklistów żyje w błędnym przekonaniu, że w Polsce nie ma gdzie jeździć w terenie. Nic bardziej mylnego! Cała trasa wytyczona w ramach rajdu Enduro Rally 24 była przecież legalna.

Galeria zdjęć z Enduro Rally 24 2021:

Temat tras enduro w naszym kraju poruszaliśmy wielokrotnie z chłopakami z HMT Helios Moto Tours. Można powiedzieć, że wyspecjalizowali się oni w wyszukiwaniu nowych miejsc i tras wręcz idealnych dla dużych, turystycznych motocykli przystosowanych do jazdy po szutrach.

Obecnie, korzystając z bazy ulubionych szlaków i zdobytego doświadczenia, zespół HMT organizuje dla swoich przyjaciół i klientów wiele wyjazdów, na ogół o turystycznym i krajoznawczym charakterze. W kalendarzu znalazło się również miejsce na przygodowe wyjazdy zagraniczne (Maroko, Tunezja, Włochy – Toskania). Wszystkie informacje znajdziecie na: heliosmototours.com/pl

Popularyzacja tego typu wyjazdów i imprez powoduje, że kolejne osoby odkrywają dopiero, jak duże możliwości dają im ich motocykle. Kupno motocykla typu Adventure i jazda nim wyłącznie po asfaltach to do niedawna powszechne zjawisko. Ostatnio trend się zmienia i bardzo nas to cieszy! Nie bójcie się zjeżdżać z asfaltu. Jeśli raz spróbujecie, na pewno to pokochacie!

Widzimy się w przyszłym sezonie na Enduro Rally 24! Dziękujemy za pomoc w realizacji materiału ekipie HMT Helios Moto Tours oraz organizatorom rajdu Enduro Rally 24.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany