Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Nazwa mPojazd kryje pakiet dokumentów przydatnych kierowcy: to cyfrowa wersja polisy ubezpieczeniowej, karty pojazdu oraz dowodu rejestracyjnego. Ponadto znajdziemy takie informacje jak masa własna pojazdu, ładowność, rozstaw kół, emisja CO2, czy średnie zużycie paliwa oraz pochodzeniu pojazdu. W aplikacji możemy sprawdzić, kiedy mijają terminy ważności badania technicznego oraz polisy OC.

Usługa jest dostępna dla właścicieli i współwłaścicieli pojazdu. Jeśli nasz pojazd jest leasingowany albo służbowy, należący do firmy nie skorzystamy z aplikacji mPojazd.

Do aktywacji usługi mPojazd potrzebujemy tzw. profilu zaufanego. To rozwiązanie, potwierdzające naszą tożsamość w internecie. By go uzyskać nie trzeba wybierać się z wizytą do urzędu. Wystarczy sprawdzić, czy w naszym banku jest dostępna odpowiednia funkcjonalność i profil założyć poprzez internet, z wykorzystaniem naszego konta bankowego.

Sama procedura uaktywnienia usługi mPojazd nie jest prosta. Wystarczy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mObywatel. Po tej czynności pozostaje uruchomić usługi mTożsamość i mPojazd wykorzystując dane profilu zaufanego. Jeśli zastosujemy się do komunikatów wyświetlanych na ekranie, całość zajmie max 10 minut…

Więcej w Z Kraju
Nowe malowania policyjnych radiowozów – właśnie trwają testy

Komenda Główna Policji wraz z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji opracowała nowy wzór oznakowań radiowozów, które mają być bardziej widoczne zarówno w...

Zamknij