Zawodnicy Ducati na podium WorldSBK Imola - Motogen.pl

Zawodnicy ekipy Aruba.it Racing Ducati rozpoczęli piątą rundę WorldSBK ze świetnym tempem. Davies wywalczył pole position, a Bautista stanął na drugim stopniu podium pierwszego, sobotniego wyścigu. Dzień później, podczas wyścigu Superpole, na podium stanęli obaj motocykliści dosiadający nowego Ducati Panigale V4 R. Davies minął linię mety na drugiej, a Bautista na trzeciej pozycji. Ostatni wyścig weekendu został następnie odwołany z powodu bardzo silnych opadów deszczu.

To był dla mnie trudny weekend, ponieważ musiałem nauczyć się zupełnie nowego toru– przyznał Alvaro Bautista, który wygrał 11 pierwszych wyścigów tego sezonu.W sobotę nie miałem tempa, aby walczyć o wygraną, ale zrobiłem co mogłem i nie popełniłem żadnego błędu. W niedzielę rano także stanąłem na podium, ale niestety przed ostatnim wyścigiem bardzo mocno się rozpadało i jazda byłaby po prostu niebezpieczna. Przykro mi, bo wiem jak wielu kibiców przyszło nas dopingować i bardzo im za to dziękuję. Entuzjazm i wsparcie Ducatisti są niesamowite. Nie wygrałem na Imoli wyścigu, ale to był i tak jeden z najlepszych weekendów w mojej karierze właśnie dzięki wsparciu fanów.

Zespół wykonał w ten weekend fantastyczną pracę, a ja bardzo dobrze czułem się na motocyklu– dodał Chaz Davies. – Wykręciłem rekord okrążenia w kwalifikacjach i wywalczyłem pole position, ale niestety musiałem wycofać się z pierwszego wyścigu z powodu awarii elektryki, która pozbawiła mnie prowadzenia i szansy na walkę o zwycięstwo. W niedzielę, po podium w krótkim wyścigu Superpole, chciałem znów walczyć o zwycięstwo, ale asfalt był zbyt mokry i odwołanie ostatniego wyścigu było dobrą decyzją. Najważniejsze, że coraz lepiej czuję się na moim nowym Panigale V4 R. Zrobiliśmy w ten weekend duże postępy.

Po pięciu z trzynastu rund WorldSBK Bautista prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą aż 43 punktów, podczas gdy Davies jest szósty.

Szósta runda MŚ odbędzie się w dniach 7-9 czerwca na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

Więcej o motocyklach Ducati