Ochraniacze z poduszkami powietrznymi do jazdy motocyklem to „następny krok” w bezpieczeństwie. Alpinestars właśnie wprowadza nowe produkty, przeznaczone dla zwykłych motocyklistów, dla każdego.

W Las Vegas odbyły się targi elektroniki CES 2022. W zakresie motocykli tym razem nie było wiele spektakularnych premier. Warto jednak skupić się na marce Alpinestars, która właśnie tam pokazała nową linię swoich różnych ochraniaczy z poduszkami powietrznymi. Niewykluczone, że jest to najważniejsza premiera roku 2022 w segmencie akcesoriów motocyklowych.

Zapytacie, po co zwykłemu motocykliście ciuchy z poduszkami powietrznymi Tech-Air? Otóż technologia tego typu z roku na rok staje się coraz bardziej dopracowana, coraz bardziej przystępna oraz coraz bardziej nadająca się do zwyczajnego używania na co dzień. Wszelkiego rodzaju kamizelki z poduszkami powietrznymi są jednym z najważniejszych kroków w zwiększaniu bezpieczeństwa motocyklisty.

Oferta Alpinestars Tech-Air. Trzy nowe modele dołączają do dotychczasowego Tech-Air 5.
Oferta Alpinestars Tech-Air. Trzy nowe modele dołączają do dotychczasowego Tech-Air 5.

Alpinestars wraz z trzema swoimi nowymi produktami wyszedł właśnie naprzeciw motocyklistom – i to w opcjach dopasowanych do rodzaju motocyklizmu! A to jest czymś niezwykłym i godnym uwagi. Tym bardziej, że każda z nowości może być używana „samodzielnie”, nie potrzebuje połączenia ani z motocyklem, ani z dedykowanymi kurtkami.

Tech-Air Off Road V2 – zestaw ochraniaczy z poduszkami do jazdy offroadowej

Jest to dość rozbudowana „bluza”, która łączy w sobie cechy offroadowego buzera z ochraniaczami klatki piersiowej, pleców i ramion, wraz z poduszkami powietrznymi. Poduszki pokrywają także ramiona, plecy i klatkę piersiową. Jest też miejsce na pojemnik z wodą.

Alpinestars rozwinął ten produkt po trzech latach startów w rajdach (w tym Dakar), a teraz kieruje swoje dzieło zarówno do zwyczajnych motocyklistów, a także do zawodników uprawiających offroad. System pracuje w oparciu o trzy różne algorytmy offroadowe (tryby: drogowy / lekki offroad / rajd). Do Marka przyznaje, że ta kamizelka nie jest przeznaczona do motocrossu, ale nowy model jest opracowywany.

Alpinestars Tech-Air Off Road V2
Alpinestars Tech-Air Off Road V2

Tech-Air Off Road V2 dostępny będzie w sprzedaży w październiku 2022 i może stanowić pewien początek nowej ery ochraniaczy offroadowych.

Tech-Air 3 – wierzchnia kamizelka do miasta

Alpinestars stworzył małą i lekką kamizelkę z poduszkami powietrznymi do używania na co dzień, w mieście, nawet na skuterach. Jest bezrękawnikiem, a poduszki powietrzne znajdują się z przodu i z tyłu. Zakłada się ją jako ostatnią warstwę – to znaczy na posiadaną kurtkę motocyklową (czy na jakikolwiek inny płaszcz pasujący do designerskiego skutera). Tech-Air 3 jest ważnym krokiem w stronę dotarcia z poduszkami powietrznymi nawet do osób używających skuterów 125 na prawko kategorii B. Do sklepów trafi w połowie 2022, w kilku wersjach kolorystycznych.

Alpinestars Tech-Air 3
Alpinestars Tech-Air 3

Tech-Air 10 – wyścigowy system poduszek powietrznych pod dowolny kombinezon

Konstruując Tech-Air 10, inżynierowie postawili na pełną ochronę. Poduszki powietrzne chronią nie tylko obręcz barkową, czy plecy i klatkę piersiową, ale także obszar nóg i bioder. System zintegrowany jest także z rozbudowanym ochraniaczem kręgosłupa.

Alpinestars Tech-Air 10
Alpinestars Tech-Air 10

Wszystko zostało zbudowane w formie łatwego w użyciu „kombinezonu” przypominającego bieliznę termoaktywną. Co być może najważniejsze, Tech-Air 10 nie wymaga dedykowanego kombinezonu Alpinestars, ale można go użyć pod dowolny inny kombinezon, o ile masz 4 cm luzu w obwodzie klatki piersiowej i 2 cm luzu w obwodzie bioder. Do sklepów trafi w okolicy kwietnia i maja 2022 roku.

W ofercie ochraniaczy z poduszkami powietrznymi marki Alpinestars pozostaje jeszcze dotychczasowy model Tech-Air 5 o kształcie koszulki, dedykowany do użycia uniwersalnego, codziennego, turystycznego.

Alpinestars Tech-Air 5
Alpinestars Tech-Air 5

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany