Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Porady

Zestaw przydatnych porad dla każdego motocyklisty. Jak wybrać używany motocykl, jak wybrać akcesoria motocyklowe i inne artykuły.

14.12.2018

Jaki motocykl turystyczny? - Ducati Multistrada 950 i 1260

1 PORADY
Jakie cechy powinien mieć idealny motocykl turystyczny? Kiedyś wystarczył potężny silnik i wielkie kufry. W dzisiejszych czasach to zdecydowanie za mało. Ducati Multistrada swojemu właścicielowi daje dużo, dużo więcej, zarówno w wersji 950 jak i 1260.

12.12.2018

10 pomysłów jak przetrwać zimę - poradnik motocyklisty

  PORADY
Jeżeli na pytanie kim jesteś, odpowiadasz: jestem motocyklistą (choć wielu z nas odpowie, że jest zwycięzcą!), to w okresie od listopada do marca masz trudne życie. Oczywiście z odrobiną samozaparcia możesz dalej jeździć po asfalcie, albo przerzucić się na enduro, ale nie oszukujmy się – znakomita większość z nas odstawia swój motocykla albo do serwisu na zimowe naprawy, albo też do garażu na pozasezonowy odpoczynek. Jak zatem przetrwać psychicznie ten trudny dla motocyklisty czas, a jednocześnie pozostać w klimacie motocyklowym?

10.12.2018

Jaki skuter na miasto - Piaggio Liberty, Medley, Beverly, MP3!

  PORADY
Dla wielu ludzi skuter z założenia jest pojazdem stricte miejskim, ale jest to tylko część prawdy. Są bowiem konstrukcje, które do pokonywania miejskiej dżungli nadają się szczególnie dobrze, a inne, np. maxi skutery lepiej spisują się w trasie.

08.12.2018

Jakie paliwo do motocykla - 95 czy 98

  PORADY
Zgodnie z obiegową opinią paliwo 98-oktanowe jest lepsze dla silnika, ogranicza zużycie paliwa i zapewnia lepsze osiągi. Czy tak jest w istocie? Nie do końca.

05.12.2018

Holowanie motocykla - czy jest legalne, jak to zrobić?

  PORADY
Holowanie motocykla może przydać się w sytuacji kryzysowej, kiedy zabraknie paliwa albo motocykl niespodziewanie zepsuje się w drodze. Ale jak właściwie wygląda holowanie motocykla w świetle prawa? Czy to legalne?

30.11.2018

Jaka kara za brak przeglądu motocykla w 2019 r?

1 PORADY
Jaka kara grozi za brak przeglądu w motocyklu? Wbrew pozorom to błahe wykroczenie może mieć całkiem poważne konsekwencje. W najgorszej sytuacji będziesz, gdy takim pojazdem spowodujesz wypadek.

27.11.2018

Jaki kask motocyklowy na początek w sezonie 2019

  PORADY
Jaki kask na motocykl kupić? Ile trzeba wydać na dobry kask? Jaki kask jest najbezpieczniejszy, a jaki najwygodniejszy? Jaki kask na początek kariery motocyklowej? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

26.11.2018

Co grozi za jazdę bez prawa jazdy

  PORADY
Jazda bez dokumentów może zakończyć się bardzo przykrymi konsekwencjami. Najmniej dotkliwą z nich jest mandat karny – w niektórych sytuacjach trzeba będzie liczyć się z bardzo wysoką karą.

22.11.2018

Jaki plecak na motocykl wybrać?

  PORADY
Nie każdy w swoim motocyklu ma zamontowane na stałe kufry, w których może wozić potrzebne codziennie rzeczy. Aby wykorzystywać motocykl do codziennych podróży po prostu trzeba mieć możliwość wożenia ze sobą najpotrzebniejszych „gratów”. Plecak wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Tak, tylko jaki?

21.11.2018

Droższe badania techniczne w 2019? Ile za przegląd diagnostyczny?

1 PORADY
Już niedługo w życie wejdzie ustawa, wg której najprawdopodobniej podrożeją obowiązkowe, coroczne (dla większości z nas) przeglądy pojazdów. Ile będziemy musieli zapłacić za badania techniczne po zmianie przepisów?

20.11.2018

Niezapłacony podatek od umowy sprzedaży. Co mi grozi?

  PORADY
Podatek od umowy sprzedaży w wysokości 2% wartości przedmiotu umowy powinien zostać zapłacony w terminie 14 dni od jej zawarcia. Obowiązek zapłaty ciąży na kupującym, musi on także złożyć deklarację PCC-3. Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku?

Jaka kara za brak OC w 2019 roku?

  PORADY
Wszyscy narzekamy na ciągle rosnące składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC. NIestety, musimy zagryźć zęby i płacić - mandaty za jego brak będą w 2019 roku wyższe niż kiedykolwiek.

19.11.2018

Jak sprawdzić motocykl z zagranicy? Ministerstwo ma rozwiązanie

  PORADY
Planujesz sprowadzić motocykl z zagranicy? Ministerstwo Infrastruktury rozszerzyło funkcjonalność strony historiapojazdu.gov.pl także o pojazdy pochodzące z zagranicy.

17.11.2018

Umowa kupna-sprzedaży skutera. Jak ją napisać?

2 PORADY
Przy zakupie lub sprzedaży skutera, tak jak w przypadku innych pojazdów, należy dopełnić wszystkich wymaganych formalności. Jedną z nich jest prawidłowo spisana umowa, dzięki której nowy właściciel nie będzie miał problemu z rejestracją, a poprzedni z wyrejestrowaniem maszyny w wydziale komunikacji.

15.11.2018

Jaki skuter bez prawa jazdy? Szybki przegląd możliwości

  PORADY
Skutery, jako lekarstwo na nudę i miejskie korki, przeżywają obecnie skokowy wzrost popularności. Jaki rodzaj skutera można prowadzić bez posiadania jakiegokolwiek prawa jazdy? Szczegółowo odpowiadamy.

14.11.2018

Co zrobić przed zimowaniem motocykla? Lista 10 czynności

  PORADY
Co zrobić z motocyklem po zakończeniu sezonu? Zwróciliśmy się do ekspertów – chcieliśmy wiedzieć co robią, by ich motocykle na wiosnę startowały z półobrotu i były natychmiast gotowe do drogi.

07.11.2018

Jak dopasować motocykl do wzrostu

2 PORADY
Motocykle, niejako z założenia, nie są zbyt wygodnymi pojazdami, zwłaszcza jeżeli uwzględnimy kąty wygody z normy DIN. Wynika to z tego, że takie elementy jak kierownica, siedzenie czy podnóżki są zamontowane często bez możliwości ich regulacji. Na szczęście istnieją sposoby na poprawienie komfortu jazdy na motocyklu.

22.10.2018

Jaki olej do dwusuwów? (motorower, skuter, motocykl)

  PORADY
Specjaliści z firm petrochemicznych pracują nad olejami, które pozwalają nam cieszyć się dobrodziejstwami dwusuwów, jednocześnie nie zatruwając środowiska. Zobaczmy, jakie zadania ma przed sobą olej do silnika 2T i czym powinniśmy się kierować przy jego wyborze.

18.10.2018

Niezapłacony podatek 2% od kupna motocykla. Jaka kara?

  PORADY
Podatek 2% od kupna motocykla trzeba zapłacić w ciągu 14 dni od transakcji. Musi go uregulować kupujący, składając uprzednio deklarację od czynności cywilnoprawnych PCC-3. Jaka kara grozi za niedopełnienie tego obowiązku?

09.10.2018

Motocykle trójkołowe na kategorię B. 7 sprzętów dla kierowców aut

1 PORADY
Jeśli masz prawo jazdy dłużej niż 3 lata, możesz śmiało wsiadać na jeden z tych 7 trójkołowców. Jest w czym wybierać – ceny wahają się od 32 do prawie 200 tys. zł.

archiwum

1    2  3  4 
...
13   17

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści