Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy skór motocyklowych Kombinezon Richa Apollo Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kombinezon Richa Apollo test, opinie i oceny

Richa jest na polskim rynku zaledwie od kilu miesięcy, ale już w wielu sklepach można kupić produkty tej marki (głównie na Śląsku). W naszej sekcji testowej był już Kask Richa Eagle, teraz przyszła kolej na kombinezon. Na pierwszy ogień idzie najtańszy model – Richa Apollo. Można go kupić już za 120

Richa na polskim rynku jest zaledwie od kilu miesięcy, ale już w wielu sklepach można kupić produkty tej marki (głównie na Śląsku). W naszej sekcji testowej był już Kask Richa Eagle, teraz przyszła kolej na kombinezon. Na pierwszy ogień idzie najtańszy model – Richa Apollo. Można go kupić już za 1280 zł.

Cena katalogowa testowanego kombinezonu to 1599 zł, jednak do końca roku obowiązuje 20% zniżki na wszystkie produkty Richy. Biorąc pod uwagę, że w przyszłym sezonie wszystko może się zmienić, to cenę 1280 zł śmiało można uznać jako standardową i to właśnie do tej kwoty będę się odnosił w teście. Kupując produkt w takiej cenie trzeba się nastawić na to, że producent musiał gdzieś zaoszczędzić. Już na wstępie zatem napiszę, że faktycznie Richa Apollo to bez dwóch zdań dolna półka. Z testowanych przez nas kombinezonów Richa Apollo plasuje się gdzieś w okolicach produktu RetBike, RetAttack.

 

Standardem jest podawanie w specyfikacji kombinezonu grubości użytej skóry. W Richy Apollo nieprzypadkowo nie znajdziesz takiej informacji. Skóra bydlęca, którą zastosowano, wydaje się być (przynajmniej w niektórych miejscach) cieńsza od przyjętego minimum – 1,2 mm. Waga zdaje się to potwierdzać, bowiem firmowe skóry, nawet po wyjęciu protektorów, są zdecydowanie cięższe. Do niewielkiego ciężaru przyczynił się także na pewno brak jakichkolwiek wzmocnień – żadne elementy nie są dwuwarstwowe – niedobrze. Nie znajdziesz tutaj także bezpiecznych szwów. Wszystkie elementy są zszyte pojedynczymi nićmi – spore rozczarowanie, bo podwójne szycia są w dzisiejszych czasach standardem, nawet w tych ekonomicznych kombikach.


Kolejną rzeczą, która stanowi ogromną różnicę między Richą Apollo a porządnymi kombinezonami, są ochraniacze. Rozpisałem się na ten temat w moim poprzednim teście kombinezonu Modeka XP. W skrócie – dobre kombinezony, to PORZĄDNE ochraniacze (zazwyczaj kilkuwarstwowe), zasłaniające wszelkie newralgiczne części ciała. Masz więc osłoniętą piszczel, a ochraniacz na ręce nie osłania tylko łokcia, ale ciągnie się aż po mankiet rękawicy. Do tego porządne wzmocnienia na tyłku i, oczywiście, ochraniacze na barkach, biodrach i (nie zawsze) na plecach. W testowanym kombiku użyto jednowarstwowych protektorów, które są często spotykane w najtańszych kurtkach i spodniach tekstylnych.

Strony:

Kombinezon Richa Apollo Richa Apollo
Kombinezon Richa Apollo - fot. 2 Richa Apollo
Kombinezon Richa Apollo - fot. 3 Richa Apollo
Kombinezon Richa Apollo - fot. 4 Richa Apollo
Kombinezon Richa Apollo - fot. 5 Richa Apollo
Kombinezon Richa Apollo - fot. 6 Richa Apollo
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści