Na celowniku znaleźli się kierowcy tamujący i utrudniający ruch, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny.

W czwartek i piątek 9 i 10 stycznia śląska drogówka prowadziła działania „Trzymaj się prawego pasa”. Akcja była prowadzona na drogach Zabrza, Gliwic i Katowic oraz na autostradzie A4.

Policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Niestety kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni.

W czasie trwania akcji drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego aż 25 dotyczyło kierujących, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych. Wobec 29 kierujących zastosowali pouczenie.

Ponadto w trakcie realizacji działań funkcjonariusze ujawnili 1 kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym oraz 1 osobę poszukiwaną.

Nie jest wykluczone, że akcja zostanie powtórzona, również na terenie innych województw

Więcej w Newsy, Z Kraju
YAMAHA PATENTUJE: CARBONOWA RAMA ZMIENI KOLOR PRZY PĘKNIĘCIU, CZYLI… DOSTANIE SINIAKA

Yamaha bardzo poważnie rozważa, w jaki sposób stosować ramy z włókien węglowych w codziennych motocyklach. Pomysły są jak z filmu...

Zamknij