THIS IS WHY WE RIDE: MOTOCYKLE NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA DEPRESYJNY BLUE MONDAY! - Motogen.pl

Motocykle poprawiają humor – potwierdzono to naukowo!

W 2004 roku pewien psycholog użył takich zmiennych, jak pogoda, dług, czas miniony od świąt, niedotrzymanie postanowień, czy niska motywacja. Na podstawie tych danych opracował wzór, według którego wyznaczył, że trzeci poniedziałek stycznia jest najbardziej depresyjnym dniem roku. Nazwał go Blue Monday. Większość, a w tym inni uczeni oraz uniwersytet na którym wykładał autor Blue Monday, uznali, że cała teoria jest farsą oraz pseudonauką. Niestety dla niektórych osób Blue Monday pozostaje samospełniającą się przepowiednią…

Dlatego śpieszymy przypomnieć, że my – motocykliści mamy solidny kontrargument. Motocykle redukują stres i pozytywnie wpływają na psychikę, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi.

Aura za oknem aktualnie nie za bardzo sprzyja jeździe, ale jako motocykliści powinniśmy być zadowoleni z życia. Aby podnieść nasze moto-samo-poczucie, przytaczamy pewną ciekawą kompilację filmową. Twórca o ksywce „Jax” sześć lat temu stworzył kompilację pod tytułem „To dlatego jeździmy” [oryginalnie „This is why we ride”], w której umieścił sporo widowiskowych ujęć od motocyklistów z całego świata. Projekt spodobał się widzom, a najlepsza okazała się edycja numer 3. Po czterech latach od publikacji ma 3,5 miliona wyświetleń. Przekonajcie się dlaczego:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany