Triumph Italia BE1 Racing gotowy! - Motogen.pl

Zespół Triumph Italia BE1 Racing gotowy jest do rozpoczęcia World Supersport Championship 23 lutego w Katarze

Zespół trafi na pustynny tor w Losail w najbliższą niedzielę, aby przetestować swoje motocykle podczas dwudniowej sesji.

Włoch Ivan Clementi i Australijczyk Mark Aitchison mają ściśle ustalony rozkład testów. Ponieważ nie ma zbyt wielu danych technicznych dla brytyjskich trzycylindrówek tyczących się wyścigów, pierwszego dnia zespół skupi się nad właściwym doborem mieszanki opon, tak, aby zniosły one 18 kółek na torze. Później obaj zawodnicy skupią się nad znalezieniem właściwego setupu swoich motocykli, który zostanie użyty podczas pierwszych treningów dziesięć dni później, już 22 lutego 2008. Datę tę należy zapamiętać, ponieważ to moment, w którym marka Triumph powraca do Mistrzostw Świata.

„Testy w Katarze będą dla nas, jak lukier na ciastku” – zapewnia szef zespołu, Giuliano Rovelli – „Pracowaliśmy bardzo ciężko nad naszym debiutem w Mistrzostwach Świata, udało nam się dobrze pojechać na treningach na kilku europejskich torach. Podczas sesji w Almerii udało się uzyskać czas o ok. sekundę poniżej topowego zawodnika, jakim jest Craig Jones. Podczas nadchodzących testów skupimy się już tylko na przygotowaniach do naszego pierwszego wyścigu w MŚ, jadąc na różnych zestawach opon Pirelli. Jak tylko dobierzemy najwłaściwsze składy mieszanki, każdy z zawodników będzie starał się dopracować swoje własne bazowe ustawienia dla motocykla.To pozwoli nam na podjęcie równej walki z konkurentami os samego startu, aż do przekroczenia linii mety.”