Wypadek w WorldSBK: zginał 15-letni Dean Berta Viñales - Motogen.pl

Dean Berta ścigał się w wyścigach serii World Supersport 300, był kuzynem Mavericka Viñalesa.

W sobotę, podczas rundy WorldSBK na torze Jerez doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas wyścigu klasy Supersport 300 doszło do zdarzenia z czterema zawodnikami: na asfalcie wylądowali Dean Berta Viñales, Harry Khouri, Daniel Mogeda oraz Alejandro Carrion.

Niestety w wypadku zginął Dean Berta Viñales, stracił życie z powodu urazów głowy i klatki piersiowej.

Dean Berta podczas tej rundy wykręcił swoje najlepsze, 10. miejsce podczas kwalifikacji Superpole w klasie Supersport 300.
Dean Berta podczas tej rundy wykręcił swoje najlepsze, 10. miejsce podczas kwalifikacji Superpole w klasie Supersport 300.

Dean Berta miał 15 lat, był kuzynem znanego z MotoGP Mavericka Viñalesa. Miał na swoim koncie Mistrzostwo Katalonii, ścigał się w zespole prowadzonym przez ojca Mavericka, właśnie przeniósł swoją wyścigową karierę na stopień mistrzostw świata. Był to jego debiutancki sezon w Supersport 300.

Organizatorzy – Dorna oraz WorldSBK, wystosowali oficjalne oświadczenie:

„Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci zawodnika Dean Berta Viñales (Viñales Racing Team). Jest to efekt poważnego wypadku podczas Wyścigu 1 w klasie FIM Supersport 300 World Championship odbywającego się podczas rundy serii MOTUL FIM Superbike World Championship na hiszpańskim torze Circuito de Jerez – Angel Nieto.

Zawodnik odniósł poważne obrażenia głowy i klatki piersiowej. Pojazdy obsługi medycznej natychmiast przybyły na miejsce, a zawodnik otrzymał pomoc od razu na torze, w ambulansie torowego Centrum Medycznego. Pomimo wysiłków ratowników, Centrum Medyczne poinformowało ze smutkiem, że Berta Viñales niestety stracił życie w wyniku poniesionych obrażeń.


Berta Viñales cieszył się dobrymi startami w swoim debiutanckim sezonie w FIM Supersport 300 World Championship. Zdobył najlepsze czwarte miejsce w wyścigu 2 na Magny-Cours, kolejnym było szóste miejsce w wyścigu 2 na Barcelona-Katalonia, a w wyścigu 1 uzyskał najlepszy czas. Udowodnił ogromny potencjał podczas aktualnej rundy na torze Jerez, jadąc w grupie liderów, startując ze swojej najlepszej, dziesiątej pozycji w kwalifikacjach Superpole.

Federacja FIM, Dorna oraz tor Jerez przekazuje najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom, zespołowi i najbliższym Berta Viñalesa.”


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany