Rok 1987. Wayne Gardner jeżdżąc w Shoei GRV zdobywa tytuł mistrzowski w klasie 500. W kolejnych latach ten sukces powtarza Eddie Lawson. Trzy lata później zrobiono inną fotkę. Wayne M Gardner podczas treningu przed Grand Prix w Czechosłowacji wylatuje niczym z procy z siodła Hondy NSR 500.

To zdjęcie błyskawicznie obiega świat pokazując, jak narowiste były ówczesne motocykle kategorii „500”. Gardner w ogóle był ciekawą postacią. Pochodził z Australii a w wyścigach dorobił się pseudonimu „Captain Chaos” ze względu na wiele incydentów wyścigowych, które przypadły mu w udziale. Dzień po wspomnianej fotce Gardner stanął na drugim miejscu podium w GP Czechosłowacji.

Gardner dwukrotnie był także wicemistrzem klasy „500” (1986 i 1988r) a ze startów w wyścigach motocyklowych zrezygnował w 1993, przechodząc startując w australijskich seriach samochodowych…

Całościowo nad wydarzeniem patronat objęły firmy: Shoei Europe, TRW, Pirelli, BNP Paribas oraz oczywiście I’M Inter Motors!

Więcej w Motocykle, Testy Moto, Z Kraju
Skorzystaj z letniej promocji w salonach Ducati

Nawet 9000 zł korzyści w postaci pakietu odzieżowo-akcesoryjnego lub ubezpieczenie OC, AC, NNW o wartości 2% motocykla - taka oferta...

Zamknij