Nowy taryfikator mandatów z wyższą stawką za wykroczenia drogowe ma wejść w 2020 roku. Z racji faktu, że wzbudza niesamowite emocje w społeczności kierowców posłanka z Lewicy Beata Maciejewska spytała MSWiA o konkrety. Jakie dostała odpowiedzi?

„Czy resort przewiduje w najbliższych latach wzrost wysokości mandatów za wykroczenia drogowe?”

„Jakie działania planuje podjąć ministerstwo w zakresie swoich kompetencji w celu zmniejszenia śmiertelności na polskich drogach?”

Maciej Wąsik, sekretarz stanu w MSWiA wystosował następujące oświadczenie:

Należy podkreślić, że bezpieczeństwo obywateli uczestniczących w ruchu drogowym jest jednym z priorytetowych obszarów działania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) oraz Policji. Dlatego też zostały podjęte prace w zakresie systemowych zmian regulacji dotyczących ruchu drogowego, w tym odnoszących się do tzw. taryfikatora wysokości grzywien nakładanych w postępowaniu mandatowym za poszczególne wykroczenia drogowe. Aktualnie te oraz inne rozważane propozycje zmian w przepisach prawa są poddawane szerokim analizom.”

Odpowiedź jest dyplomatyczna. Nasza interpretacja odpowiedzi jest jednoznaczna: przed wyborami nic nie wprowadzimy…

Więcej w Newsy, Porady, Prawo i Przepisy, Z Kraju
World Ducati Week 2020 odwołane lub przesunięte

Niestety do imprez odwołanych z powodu epidemii koronawirusa dołącza World Ducati Week 2020 - cykliczny, tygodniowy zlot fanów marki odbywający...

Zamknij