Policja w Kępnie ma mocny (310 KM!) nieoznakowany radiowóz z prowokacyjną tablicą rejestracyjną - Motogen.pl

Policyjna, nieoznakowana Cupra Leon ma 310 KM mocy oraz tablicę PKE 1NA1. Jeździ w Kępnie i okolicach.

Nieoznakowane radiowozy to znany w Polsce, w Europie i na świecie sposób na egzekwowanie prawa drogowego przez policję. W naszym kraju drogówka jeździ samochodami marek BMW (jest ich najwięcej, głównie seria 3), ale są też Skody, Ople, Kia Stinger, niedawno dołączyło też parę egzemplarzy Toyota Corrolla. Ku wielkiemu zaskoczeniu, na polskich drogach są też inne nieoznakowane radiowozy: dość widowiskowe modele Cupra Leon. (Cupra to marka blisko związana z Seatem, posiada w ofercie modele o sportowym zacięciu.)

Policyjne, nieoznakowane egzemplarze Cupra Leon jeżdżą w nadwoziu hatchback, a ich 2-litrowe, benzynowe silniki mają aż 310 KM mocy. To oznacza, że Leony będą sobie bardzo sprawnie radziły w autostradowych pościgach. Na pokładzie są najczęściej dwa videorejestratory (do przodu i do tyłu). Leony spotkać można na śląsku i w woj. wielkopolskim.

Policjanci drogówki z Kępna poszli jednak o krok dalej. Nie tylko wyposażyli się w 310-konną Cuprę Leon, ale dołożyli sobie także wyjątkowo prowokacyjną tablicę rejestracyjną. Ciemna (czarna) Cupra ma numery PKE 1NA1. Czy hasło „jeden na jeden” to chęć podpuszczania kierowców do wyścigu?

Z humorystycznego punktu widzenia mocno szanujemy taki pomysł komendy w Kępnie. Ale czy prowokowanie to etycznie dobry ruch? Chyba niekoniecznie. Mamy tylko nadzieję, że poza robieniem sobie śmieszków, komenda w Kępnie wysłała swoich policjantów na odpowiednie kursy doszkalające, aby 310 KM udało się ogarnąć bez wtopy.

Policyjna Cupra Leon - 310 KM i tablica PKE 1NA1
Policyjna Cupra Leon – 310 KM i tablica PKE 1NA1

P.S.: Znacie ten żart, że nieoznakowani lubią się ścigać, ale gdy przegrywają – włączają sygnały? Pasuje aż za bardzo…

Facebookowy fanpage „Nieoznakowane Radiowozy” informuje, że Cupra Leon PKE 1NA1 jeździ w następujących rejonach:
– Miasto Kępno i Powiat kępiński,
– Trasy S8 i S11,
– Drogi Krajowe numer 11 i 39,
– Drogi Wojewódzkie numer 450 i 482,
– Wycieczki na sąsiednie powiaty w ramach grupy SPEED.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany