"My jedziemy żebyś Ty mógł chodzić" - akcja łódzkich motocyklistek w konkursie National Geographic. Pomożesz? - Motogen.pl

Motocyklistki zostały wyróżnione w konkursie Travelery. Pomożesz w głosowaniu?

„My jedziemy, żebyś Ty mógł chodzić!” – tak brzmi hasło motocyklowej wyprawy dookoła Włoch, o której mogliście czytać już na stronach Motogen.pl.

Kilka kobiet [które tym razem zakazały ujawniania swoich imion i zdjęć, powodu nie znamy – przyp. red.] podczas wyjazdu zbierało fundusze dla chorego Maćka. Dla motocyklistek skojarzenie było jednoznaczne – Włochy to but, więc odszukały dziecka potrzebującego protezy i postanowiły zdobyć, dzięki kilometrom, pieniądze.

Maćka wyjątkowo doświadczył los – miał rok gdy zdiagnozowano u niego nowotwór, przez co większość dzieciństwa spędził w szpitalach. Tuż po remisji i choroby, w wieku 5 lat, w wypadku z tirem stracił nóżkę. Jedyną szansą na normalne życie była proteza, jednak rodziny nie było na nią stać…

Kobiety wyruszyły na 18 dni i przejechały ponad 6500 kilometrów. Cały dobytek na motocyklach, spanie wyłącznie w namiotach, bez pomocy z zewnątrz. Najwspanialsze alpejskie przełęcze i całe Włochy objechane wybrzeżem. Mnóstwo pięknych i bardzo trudnych momentów. W deszczu, piekącym słońcu, burzy z gradobiciem i potwornym wiatrem. Pokonywały kilometr za kilometrem zbierając grosz do grosza.

Maciek obecnie ma protezę i może biegać.

Pomożesz w konkursie?

I’M Inter Motors wyposażył całą ekipę w kaski i odzież oraz nagłośnił całe przedsięwzięcie. Teraz I’M dał nam znać, że akcja motocyklistek z Łodzi wyróżniona została w kolejnej edycji konkursu Travelery prowadzonego przez National Geographic. Motocyklistki konkurują w kategorii „Społeczna Inicjatywa”.

Pomożecie i oddacie głos na dzielne motocyklistki? Konkurs odbywa się na:
travelery.national-geographic.pl

Może przy okazji ktoś z Was wygra nagrodę w zorganizowanym konkursie!

Jak powiedziała Małgorzata Smakosz z I’M Inter Motors:
„Cieszę się, że motocyklowe akcje, nawet te niekoniecznie organizowane na wielką skalę i z ogromnym rozmachem – są jednak widoczne i doceniane przez niezależne gremium.

To też taki pozytywny wydźwięk tego co robimy w tych trudnych czasach, więc warto dzielić się tą pozytywną informacją!

Trzymam kciuki za nas i nasze Ambasadorki!”

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany