Łódzka szajka złodziei rozbita - policjanci odzyskali 6 motocykli - Motogen.pl

Zuchwała kradzież miała miejsce 4 kwietnia i od tego czasu łowiccy policjanci pracowali w pocie czoła, by namierzyć złodziei. To udało się dosyć szybko i po mniej niż trzech tygodniach złodzieje i paserzy zostali zatrzymani, a motocykle odzyskane. Pojazdy były schowane pod plandekami i w sianie na terenie dwóch posesji leżących w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim. Policjanci przejęli nie tylko 3 wyżej wymienione motocykle, ale również 3 kolejne – Kawasaki ZX6 oraz dwie crossówki. Wartość sześciu zabezpieczonych motocykli oceniono na 250 tys. zł.

Osobami trudniącymi się tym niecnym procederem okazało się sześciu mężczyzn. O kradzież podejrzani są: 31-latek i dwóch 43-latków, mieszkańców powiatu poddębickiego, którzy od razu trafili za kratki na 3 miesiące, a grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 61-latek i 40-latek z powiatu poddębickiego oraz 23-letni obywatel Ukrainy usłyszeli zarzut paserstwa, a które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Mamy nadzieję, że historia ta zakończy się pełnym happy endem i element ten trwale zostanie odseparowany od społeczeństwa. Istnieje też inne rozwiązanie, podrzucone przez jednego internautę w komentarzu pod informacją o ujęciu przestępców: „ja bym ich nie zamykał tylko wpuścił na zlot np. do Łagowa jako główną atrakcję wieczoru…”, aż chciałoby się spełnić prośbę tego motocyklisty!

Źródło: lodzka.policja.gov.pl