MP i PP Cross Country 2015- Chełmno - Motogen.pl

Organizacja była na najwyższym poziomie, co stało się już tradycją. Przygotowanie trasy, terminowości startów oraz obsługa w biurze zawodów zasługuję na szczere słowa pochwały!. Trasa została zmieniona względem poprzednich lat, co zwiększyło widowiskowość oraz urozmaiciło zmagania zawodnikom. Dodatkową atrakcja zawodów było spotkanie z Rafałem Sonikiem, zdobywcą pierwszego miejsca w Rajdzie Dakar.

Specjalnie dla was rozmawialiśmy z zawodnikami Am Racing Team, którzy w tym sezonie są w bardzo dobrej formie i uzyskują świetne wyniki.

Paweł Szturomski #2 -MP senior 1 – pierwsze miejsce

Zawody w Chełmnie uważam za bardzo udane. Organizator imprezy spisał się świetnie! Począwszy od biura zawodów poprzez świetnie przygotowaną trasę, która zawierała wszystkie elementy motocrossu i enduro, aż po oprawę zawodów. Świetny, obeznany w temacie okazał się komentator Szymon Krupa. Oba dni wygrałem, choć nie było łatwo, ponieważ gonił mnie zaciekle kolega Paweł Czeszejko Sochacki z Kwidzyna ( pseudonim „wściekły pies”), który musiał jednak uznać moją wyższość. Tempo było bardzo dobre i czasami było bardzo niebezpiecznie, bo wszystkim dokuczał wszechobecny kurz i mocno ograniczał widoczność powodując w ten sposób miejscami jazdę na „krawędzi”. Przez ten kurz zmuszony byłem przebijać się na pozycję lidera, niejednokrotnie jadąc w ciemno i ” na czuja „. Wszystko zakończyło się dobrze, czyli tak jak zakładałem bez głupich wywrotek i z kompletem punktów. Pozdrawiam i do zobaczenia za dwa tygodnie w Lidzbarku Warmińskim.

Michał Rybus #617- MP senior 1 – piąte miejsce

Zawody w Chełmnie w porównaniu z rokiem ubiegłymbyły bardzo dobrze przygotowane. Tor motocrossowy był wyrównany i polewany. Pogoda dopisała, nie spadł deszcz, którego się spodziewaliśmy. Jedyne, do czego można mieć zarzuty to frekwencja zawodników. Pierwszego dnia po niezbyt udanym starcie musiałem gonić stawkę, udało mi się jechać w miarę szybkim i równym tempem. W rezultacie uzyskałem 4 miejsce, minutę straty do podium i dobre nastawienie na drugi dzień. Drugiego dnia tor był bardzo dziurawy i zaczeło się kurzyć. Widoczność momentami nie przekraczała kilku metrów. Od początku chciałem narzucić swoje tempo jazdy z dnia poprzedniego, niestety kurz na to nie pozwalał. Jak by tego było mało,  doszedł defekt motocykla (zerwane zęby w przedniej zębatce) na ostatnich dwóch okrążeniach. Musiałem odpuścić, żeby dojechać do mety i w rezultacie uzyskałem 5 pozycje podczas dnia i 5 w generalce 2 dni. Spadłem na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej po 8 rundach. Podsumowując zawody całkiem udane, frajda z jazdy była. Trzeba teraz mocniej potrenować i dać gazu na następnej rundzie w Lidzbarku.

Darek Popławski #544- PP Quad Master – trzecie miejsce

Jest to mój ulubiony tor i bardzo chętnie przyjechałem na tę rundę. Moim zdaniem Chełmno ma wszystko co potrzebne w CC, czyli trochę motocrossu i dużo odcinków enduro. Trasa zmieniona, ulepszona względem lat poprzednich. Pierwszego dnia dość spokojnie jechałem, lecz drugiego dnia przyspieszyłem, ponieważ poznałem już lepiej trasę, co było widoczne w osiąganych czasach. Po dwóch dniach uzyskałem 3 miejsce w swojej klasie. Nie mogę się doczekać kolejnej rundy w Lidzbarku.

Pełne wyniki znajdziecie na: Motoresults.pl

Więcej o motocyklach Kawasaki