Brad Binder był najszybszy podczas sobotnich kwalifikacji. Do pierwszego rzędu trafili również Nicolo Bulega i Gabriel Rodrigo.

Przy pierwszym starcie wyścigu z toru wypadli Joan Mir i Nicolo Bulega. Jednak to wypadek Johna McPhee, przez który z rywalizacji odpadli również Jorge Navarro i Enea Bastianini, sprawił, że wyścig został przerwany.

Wznowienie nastąpiło na dystansie 10 okrążeń. Jorge Navarro miał dużo szczęścia, ponieważ udało mu się wystartować po raz kolejny. Start najlepiej wykorzystali Brad Binder i Andrea Locatelli, którym udało się uciec do przodu. O trzecie miejsce walczyła grupa składająca się aż z 16 zawodników.

W walce o najniższy stopień podium najlepiej poradził sobie Aron Canet. Na pierwszym i drugim miejscu, z bezpieczną przewagą przyjechali Brad Binder i Andrea Locatelli.

Wyścig Moto3 – pierwsza piątka:
1. Brad Binder
2. Andrea Locatelli
3. Aron Canet
4. Darryn Binder
5. Livio Loi

W klasyfikacji generalnej Enea Bastianini umocnił się na drugim miejscu i ma na koncie 164 punkty. Daje mu to aż 21 punktów przewagi nad Jorge Navarro. Ciekawie zapowiada się walka o czwarte miejsce, które zajmuje Nicolo Bulega mający na koncie 129 punktów. Joan Mir traci do niego 5 punktów, Fabio Di Giannantonio ma stratę 7 punktów, a Francesco Bagnaia traci tylko 9 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
Nicky Hayden zastąpi Daniego Pedrosę w wyścigu na Phillip Island

Rankiem naszego czasu zakończyły się pierwsze treningi wolne zawodników Moto3, Moto2 i MotoGP na torze Phillip Island w Australii. Marc...

Zamknij