Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Motocyklowe Grand Prix Macau pierwszy raz wystartowało w 1967 roku i od tego czasu przyciąga zawodników z całego świata. Impreza jest może mniej spektakularna niż wyspiarskie serie z Isle of Man TT na czele, ale tor jest bardzo wymagający, a w stawce prawie same gwiazdy.

Przypomnijmy, że w 2014 roku w kwalifikacjach i wyścigu najszybszy był Stuart Easton. Drugie miejsce rzutem na taśmę wywalczył Michael Rutter, a najniższy stopień podium zajął Martin Jessopp, który wpadł na metę ze stratą 0,455 sekundy.

W tym roku Easton powraca do Macau i będzie chciał zdobyć piąte zwycięstwo w tym wyścigu. Na polach startowych pojawi się również zwycięzca edycji 2013 – Ian Hutchinson. Na liście są również John McGuinness, Gary Johnson, Michael Rutter, Lee Johntson i Martin Jessopp. W stawce znalazł się także jeden zawodnik startujący na maszynie EBR – Mark Miller. Będzie również reprezentacja ekipy Bimota Factory Racing w składzie Brandon Cretu i Ben Wylie. Pełną listę zawodników możecie zobaczyć na stronie organizatora.

Wyścig Suncity Group 49. Macau Motorcycle Grand Prix odbędzie się 21 listopada. Zawodnicy pojadą na dystansie 12 okrążeń.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Inne
Zmiany w regulaminie North West 200

Po wypadku, w którym ucierpiała osoba postronna, organizatorzy wyścigu ulicznego North West 200 postanowili zmienić kilka punktów w regulaminie w...

Zamknij