Buty BMW Motorrad Ride z jednej strony wygadają jak zwykłe, nieco wyższe trampki, dlatego śmiało można iść w nich do szkoły, na uczelnię czy do pracy, z drugiej mają odpowiednio wzmocnioną część na wysokości kostki, co daje nadzieję na doraźne zabezpieczenie stopy przy drobniejszych kolizjach.


Buty Ride wyglądają na tyle uniwersalnie, że pasują do wielu rodzajów jednośladów: od skutera do ciężkiego nakeda.


Buty są sznurowane, ale mają także wygodny suwak niezwykle usprawniający wkładanie i zdejmowanie. Dodatkowym ułatwieniem jest wygodna i dość solidna pętelka na tyle cholewy do włożenia palca podczas zakładania butów. To wygodne rozwiązanie. Podczas testu ani razu nie użyliśmy sznurowadeł poza pierwszym zawiązaniem i ustaleniem odpowiedniego spasowania buta do stopy. Pętelki sznurówek można schować pod skórką z subtelnie tłoczonym logotypem BMW.


To jedyne poza małym napisem na języku „BMW Motorrad” oznaczenie marki, dlatego też bez zażenowania można używać ich także na innych motocyklach.


Niemal całe poszycie butów BMW Motorrad Ride to naturalna skóra (nubuk) poza plastikowym wzmocnieniem pięty buta. Przez to utrzymanie czystości nie jest najłatwiejsze, ale po kilku tysiącach kilometrów i jednym tylko gruntownym myciu buty nadal sprawują się znakomicie.


Numeracja jest nieco zaniżona, dlatego warto poświęcić chwilę w sklepie na idealne dobranie rozmiaru.


Cena butów BMW Motorrad Ride to 862 zł. Do nabycia w sieci BMW Motorrad.

Więcej w Testy Moto
Kawasaki KX250F i KX450F 2016 – dwie strony agresji [wideo]

Kawasaki zaprezentowało crossowe nowości na 2016 rok, KX250F i KX450F. Już nimi jeździliśmy.

Zamknij