Rajd Maroka 2015: Francuz zaskoczył Sonika - Motogen.pl

Francuski quadowiec, który w dwóch ostatnich latach był wymagającym przeciwnikiem podczas Rajdu Sardynii, w Maroku miał sporego pecha. Pierwszego dnia nie ukończył odcinka specjalnego z powodu awarii, a drugiego w ogóle nie wyjechał na trasę. Postanowił jednak przyjąć potężną karę i stanąć do walki daleko za plecami lidera.

– Nie wiedziałem, że Sebastien Souday w ogóle jeszcze jedzie. Nawet gdybym wiedział, nie zmieniłbym swojej taktyki. Francuz nie jest już dla mnie zagrożeniem. Wdawanie się z nim w potyczki tylko niepotrzebnie podniosłoby ryzyko, na które przed Dakarem nie mogę sobie pozwolić – wyjaśnił Rafał Sonik.

Na piaszczystej pętli wokół Zagory dość dużym wyzwaniem była nawigacja. Zwłaszcza, że niektóre punkty pozostawiały sporo niejasności. – Na długiej kamienistej prostej, mój roadbook pokazał rozjazd, którego nie było. Myślałem, że źle wyjechałem z uedu, ale kolejny punkt charakterystyczny potwierdził, że jadę w dobrym kierunku. Straciłem tam kilka minut, ale nie ma to większego znaczenia – powiedział krakowianin.

– W czasie Dakaru zwykle jadę w tempie czwartej „dziesiątki” motocyklistów. Tutaj, mimo obecności ścisłej czołówki, jestem w tej chwili klasyfikowany na 26. pozycji. To chyba dobry prognostyk przed Dakarem… – dodał zadowolony Sonik.
Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.

Wyniki III etapu:
1. Sebastien Souday (FRA) 4:03.37
2. Rafał Sonik (POL) + 2.30
3. Aleksander Maksimow (RUS) + 1:57.45

Klasyfikacja generalna:
1. Rafał Sonik (POL) 12:10.43
2. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 6:47.07
3. Cavadonga Fernandez Suarez (ESP) 7:06.59