Kombinezon Dainese dla posiadaczy Yamahy R1 i R1M - Motogen.pl

Yamaha R1M będzie kolejnym motocyklem po Ducati Multistradzie 1200 D-Air, który będzie współpracował z ubraniami Dainese wyposażonymi w poduszki powietrzne. Tym razem włoski producent stworzył kombinezon jednoczęściowy.

Kombinezon będzie występował w dwóch wzorach – pierwszy będzie nawiązywał do klasycznych, biało niebieskich wyścigowych barw Yamahy, a drugi został stworzony z myślą o modelu R1M i świadczą o tym chociażby logotypy umieszczone na udach.

Każdy posiadacz R1M, który zdecyduje się na zakup kombinezonu Dainese będzie mógł skorzystać z możliwości uszycia go na miarę. W jednoczęściówki Dainese D-Air zostaną ubrani również instruktorzy Yamaha Racing Experience – programu przeznaczonego dla posiadaczy R1M. Imprezy odbędą się na torach Mugello, Spa, Brno oraz Nürburgring i to właśnie podczas tych eventów będzie można kupić i skonfigurować kombinezon D-Air.

Dainese D-Air to pierwsza na rynku linia cywilnych ubrań wyposażonych w uruchamianą bezprzewodowo poduszkę chroniącą cały korpus. Czujniki umieszczone w motocyklu oraz w ubraniach monitorują przeciążenia i odpowiednio reagują w razie wypadku.

Testy poduszek powietrznych przeprowadzone przez francuskie Securite et Reparation Automobiles potwierdziły, że takie rozwiązanie ma znacznie krótszy czas reakcji od poduszek uruchamianych po zerwaniu linki przymocowanej do motocykla.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak