GP Łotwy – X Runda Mistrzostw Świata w Motocrossie - Motogen.pl

W ubiegły weekend na Łotwie odbyła się X Runda Mistrzostw Świata w Motocrossie. Najlepsi światowi zawodnicy zjechali do miejscowości Kegums.

Klasę MX1 wygrał zawodnik KTM Antonio Cairoli, który wyprzedził jadącego na motocyklu Yamaha Stevena Frossarda. Francuz znajduje się teraz na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej z 370 punktami. W przypadku klasy MX2 na prowadzeniu utrzymuje się czwarty raz z rzędu Ken Roczen, za którym uplasowali się Jeffrey Herlings, Tommy Searle i Max Anstie, wszyscy na motocyklach obutych w opony Pirelli MidSoft 32 Mud.

W klasie Weteran po raz pierwszy rywalizował polski zawodnik, Jacek Olszewski, który startuje na motocyklu crossowym już od ponad 20 lat i wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski. W treningu kwalifikacyjnym Jacek wykręcił siódmy czas. W pierwszym wyścigu Polak zajął dwunastą lokatę, a w drugim uplasował się na dziesiątym miejscu.

Kolejna runda Mistrzostw Świata Motocross odbędzie się w belgijskim Lommel 31 lipca tego roku.