AMA Supercross 2015: Runda 8 – Atlanta - Motogen.pl

Main Event SX450

Ken Roczen po przesiadce na Suzuki nie może odnaleźć swojego rytmu. W Atlancie podczas kwalifikacji zaliczył bardzo poważny upadek, który mógł go wykluczyć z udziału w finałowym wyścigu. Przypomnijmy, że Ken wielokrotnie już upadał w tym sezonie. Mamy jednak nadzieje, że Roczen przełamie złą passę i nie przejmie przezwiska „Crashoholic” od Jamesa Stewarta, który niezliczoną ilość razy rozbijał swoje Suzuki. Na szczęście upadek podczas kwalifikacji nie zakończył się kontuzją i Ken Roczen mógł kontynuować swoją walkę o pierwszą pozycje w klasyfikacji generalnej.

Wypadek Kena Roczena podczas kwalifikacji:

Podczas 8 rundy w Atlancie gwiazdą wieczoru został Chad Reed. Jest to pierwsze zwycięstwo sympatycznego Australijczyka w tym sezonie i trzeba przyznać, że zostało ono wywalczone w spektakularnym stylu. Chad jako pierwszy opuścił bramki startowe i zdobył holeshota. Mimo wielu prób rywali Reed utrzymał prowadzenie przez cały dystans dwudziestu okrążeń i jako pierwszy przekroczył linię mety!

Obecny lider klasyfikacji generalnej- Ryan Dungey zdobył drugą pozycję i powiększył swoją przewagę w tabeli. Ken Roczen, który do tej pory zajmował drugie miejsce w generalce, zaliczył powtórkę nieprzyjemnego incydentu z kwalifikacji, czyli solidną glebę! Upadając po raz drugi, przekreślił swoje szanse na dobry wynik i stracił pozycję w klasyfikacji sezonu na rzecz Treya Canarda. Obecnie Trey zajmuje drugie miejsce ze stratą 25 punktów do Ryana Dungey.

Main Event SX250

Walka w klasie ćwiartek podczas tej rundy była wyjątkowo zacięta. Cała czołówka zawodników jechała na 110%, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Najszybszym riderem SX250 w Atlancie okazał się Jeremy Martin. Jest to jego drugie zwycięstwo w karierze. Jeremy pozycję lidera zdobył dopiero na trzy okrążenia przed końcem wyścigu.

Jako drugi na mecie zameldował się zwycięzca poprzedniej rundy- Marvin Musquin. Na trzeciej pozycji dojechał ubiegłoroczny mistrz- Justin Bogle. Martin Davalos zaliczył bardzo udany start, błyskawicznie opuścił bramki startowe i zdobył holeshota, jednak podczas wyścigu popełnił wiele błędów, co przyniosło stratę kilku pozycji. Finalnie Martin linię mety przekroczył dopiero na 4 pozycji.

Po dwóch rundach SX250 East największą liczbę punktów zgromadził Marvin  Musquin (47pkt), dzięki temu otrzymał czerwone pole numerowe lidera klasyfikacji generalnej. Drugi jest Jeremy Martin z sumą 43 punktów, a podium zamyka Justin Bogle z 42 punktami.