AMA Supercross 2015: Runda 11– Indianapolis - Motogen.pl

Main Event SX450

Relację z wyścigu królewskiej klasy 450 zaczynamy smutną wieścią dla wszystkich fanów Kena Roczena. Młody Niemiec postanowił wycofać się ze startów w kilku rundach cyklu SX. Ken nabawił się kontuzji kostki podczas kwalifikacji w Atlancie. Wbrew zaleceniom lekarzy, Roczen ścigał się w kolejnych rundach, jednak z marnym skutkiem. Obecnie zawodnik Suzuki postanowił odpocząć i wrócić do pełni sił, aby dalej walczyć o czołowe lokaty pod koniec sezonu.

Wypadek Roczena podczas kwalifikacji w Atlancie:

 

Najlepszym startem podczas 11 rundy popisał się zawodnik zespołu KTM- Andrew Short. Jednak holeshot Shorta nie powstrzymał Ryana Dungeya, który sprawnie zdobył pozycję lidera już podczas pierwszego okrążenia. Dungey jechał bardzo pewnie i szybko oddalił się od swoich rywali. Mimo drobnych błędów Ryan jako pierwszy przekroczył linie mety. Jest to jego 19 zwycięstwo w karierze i 5 w tym sezonie.

Pechowcem rundy odbywającej się w Lucas Oil Stadium, był Eli Tomac, który po nieudanym skoku wylądował na blokach wyznaczających tor jazdy. Po tym upadku, mimo usilnych starań zakończył rywalizację na odległej 11 pozycji.

Bardzo nieprzyjemny upadek zaliczył również Blake Baggett, który na do hamowaniu do jednej z band został przygnieciony własnym motocyklem. Gdyby nie pomoc stewardów, Blake miałby spore trudności z wydostaniem się spod swojego Suzuki.

 

Blake Baggett przygnieciony własnym motocyklem:

 

W klasyfikacji generalnej bez zmian króluje Ryan Dungey z 249 punktami, a na drugim miejscu znajduje się Trey Canard z 45 punktami straty. Trzecie miejsce należy do Eli Tomac. Lider z początku sezonu- Ken Roczen przez absencję na dwóch rundach, spadł aż na piątą pozycję.

 

Wideo podsumowanie Main Event SX450:

 

Pozycja

#

Zawodnik

Motocykl

1

5

Ryan Dungey

KTM 450 SX-F Factory Edit

2

14

Cole Seely

Honda CRF 450

3

41

Trey Canard

Honda CRF 450

4

23

Weston Peick

Yamaha YZ450F

5

18

David Millsaps

Kawasaki KX 450F

 

Wyniki rundy w Indianapolis- klasa SX450

Klasyfikacja generalna- klasa SX450

 

Main Event SX250

Klasa ćwiartek po raz kolejny w tym sezonie została zdominowana przez Marvina Musquin. Młody Francuz jest nie do powstrzymania i pewnie zmierza po tytuł mistrzowski klasy SX 250 East. Broniący tytułu Justin Bogle nie jest w stanie dotrzymać tępa Musquina i wszystko wskazuje na to, że straci numer 1 w przyszłym sezonie.

Martin Davalos zapewne nie będzie dobrze wspominał swojego startu w Indianapolis. Martin zdobył holeshota, jednak dość szybko został wyprzedzony przez Musquina. To nie był koniec problemów. Davalos po błędzie popełnionym na woopsach, zaliczył poważny upadek. Zawodnik co prawda wyszedł bez szwanku, jednak wyścig ukończył dopiero na 15 pozycji.

Wideopodsumowanie Main Event SX250:

 

Pozycja

#

Zawodnik

Motocykl

1

25

Marvin Musquin

KTM 250 SX-F

2

1

Justin Bogle

Honda CRF 250

3

80

Rj Hampshire

Honda CRF 250

4

126

Jordon Smith

Honda CRF 250

5

35

Kyle Cunningham

Honda CRF 250

Wyniki rundy w  Indianapolis -klasa SX250

Klasyfikacja generalna- klasa SX250

W przyszłym tygodniu (21.03.2015) zmagania AMA Supercross przenoszą się do Detroit. Nie przegapcie tej emocjonującej rywalizacji i śledźcie wyniki wraz z Motogenem!