Ostatni wieczór supercrossowych zmagań odbył się w wyjątkowo trudnych warunkach. Obfite opady deszczu sprawiły, że siedemnasta eliminacja sezonu 2016 była stanowczo jedną z najtrudniejszych i najwolniejszych eliminacji w historii. Zawodnicy, walcząc z bardzo grząską i śliską nawierzchnią, często zaliczali upadki, co sprawiło, że wyścigi wszystkich klas były nieprzewidywalne i jeszcze bardziej emocjonujące.

Jak to bywa w Stanach Zjednoczonych, zwieńczenie sezonu odbyło się przy pełnych trybunach. Na widowni zgromadziło się aż 37 tysięcy kibiców żądnych supercrossowych wrażeń. Mimo że w klasie “dużych motocykli” nie było niespodzianek, ponieważ Ryan Dungey zapewnił sobie tytuł mistrza klasy SX450 już przed ostateczną rozgrywką w Las Vegas. Jednak walka trwała do samego końca i Dungey potwierdził, że w tym sezonie nie ma sobie równych. W ten weekend po raz 9 stanął na najwyższym stopniu podium.

W obydwu strefach SX 250 na wyłonienie zwycięzców przyszło nam czekać aż do ostatniej rundy. Nie będę psuł wam zabawy i nie podam ostatecznych wyników. Zapraszam do obejrzenia całej relacji wideo z wyścigowego wieczoru. Gdybyście jednak byli bardzo niecierpliwi, wyniki znajdziecie w poniższym linku.

Pełne wyniki 17 rundy w Las Vegas
 

Pełna relacja wideo:


2016 Las Vegas Supercross Full Length Race… przez CBM-RACING

Więcej o motocyklach KTM

Więcej w Motocross
Motocross MP i PP 2016- Sobieńczyce i Speed Star kolejnym przystankiem cyklu Mistrzostw Polski

Nadmorska okolica ,piękna pogoda oraz profesjonalna infrastruktura obiektu przywitały uczestników z całej Polski w liczbie niemal 180 zawodników. Maszyna była...

Zamknij