European Scooter Trophy – Liedolsheim 2010 - Motogen.pl

VI runda wyścigów skuterów z cyklu European Scooter Trophy odbyła się 2729 sierpnia na torze kartingowym Liedolsheim (Niemcy).

W sobotnim wyścigu trzygodzinnym wystartowało osiemnaście drużyn. Zmienna aura z częstymi, przelotnymi opadami deszczu dostarczyła zawodnikom i kibicom wielu emocji. Zwyciężył zespół G16 z jednym okrążeniem przewagi nad Mieloch Racing Team, który pokonał 186 kółek. Na trzeciej pozycji uplasował się Stage6 Racing Team.

Oba biegi klasy 1 zwyciężyła Swenja Mengel, która z wyścigu na wyścig zbliża się do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Maika Zoernera. W drugim biegu pokonała rywali mimo że wystartowała na deszczowych oponach, podczas gdy nawierzchnia toru była już sucha. Maik ukończył wyścigi dwa razy na miejscu drugim przed Denisem Kochem i swoją siostrą Sophią.

Najlepszy w klasie 2 okazał się startujący gościnnie (bez punktów) Thorsten Mueller z AST Racing Team, który wygrał oba biegi przejeżdżając dwukrotnie linię mety przed Maxem Moutschka (Rollershop Frankfurt) i kolegą z zespołu Kevinem Chadrysiakiem. Podczas drugiego wyścigu niesportowo zachowywał się Philip Winkiel, który w nieładny sposób blokował Kevina, uniemożliwiając mu dogonienie Maxa. Walczący z chorobą Marcus Andruchiewicz, niestety, nie dotarł na tor w Liedolsheim.

Na linii startu w klasie 3 stanęło siedemnastu śmiałków z Niemiec, Szwajcarii i Polski. Z pole position startował Max Kretschmer ze Scootershop 53/Heidenau Racing Team. Reprezentanci Polski, zawodnicy Mieloch Racing Team – Jerzy Mieloch Jr i Szymon Rajczak – startowali z dziewiątej i dziesiątej pozycji. Odległe miejsca startowe były skutkiem złego doboru opon podczas treningów kwalifikacyjnych.

W pierwszym biegu po atomowym starcie Szymon Rajczak (Polini – Mieloch Racing Team) na pierwszym zakręcie pojawił się jako czwarty. Niestety, podczas startu doszło do kolizji Szymona Rajczaka z Jarno Mueller, na skutek której Jarno przewrócił się i wyścig został przerwany. Po wznowieniu wyścigu Szymon w pierwszy wiraż wjechał na pozycji szóstej, z okrążenia na okrążenie piął się w górę, pokonując rywali i obejmując prowadzenie w ósmym okrążeniu. Zwyciężył w pięknym stylu z duża przewagą nad Maxem Kretschmerem i Olivierem Knechtem z WMS Racing Team. Jerzy Mieloch Jr (Stage6 – Mieloch Racing Team) z dziewiątej pozycji ostatecznie awansował na miejsce piąte, pokonując Tima Mosera, Michaela Levickiego i Daniela Kocha. Denis Chadrysiak ukończył wyścig z dziesiątą lokatą. Szwajcar, Marc Obrecht, który podczas treningów kwalifikacyjnych uzyskał drugi czas, niestety, nie ukończył wyścigu z powodu wywrotki.

Przed drugim wyścigiem na paddocku zapanowało ogromne zamieszanie i niepewność dotycząca pogody. Rzęsisty deszcz pomógł podjąć decyzję i zawodnicy wyjechali na okrążenia zapoznawcze na oponach deszczowych. Mokry wyścig wprowadził sporo zamętu na torze. Zwyciężył Olivier Knecht. Za nim linię mety przejechał Max Kretschmer. Na trzecim miejscu niespodziewanie, pomimo wywrotki, wyścig ukończył Alexander Wahner. Szymon Rajczak uplasował się na pozycji piątej, Jerzy Mieloch Jr na dziesiątej. Denis Chadrysiak z AST Racing Team zajął miejsce siódme.

Kolejna runda European Scooter Trophy odbędzie 18–19 września na torze wyścigowym Sachsenring.