Czternastego listopada, w Borgo Panigale (dzielnica Bolonii, Włochy) Ducati Motor Holding i Locman ogłosili partnerstwo w zakresie produkcji zaawansowanych, oryginalnych i ekskluzywnych zegarków.

Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu zegarków czynią Locmana idealnym partnerem dla projektu wyróżniającego się zaawansowaną technologią i jakością. Dzięki inwestycjom w badania i rozwój materiałów kompozytowych, węgiel i tytan Locman zgromadził wiedzę, która zaowocowała nowatorskimi produktami o wyśmienitym wzornictwie.

 „Unikalny duch Locmana czyni go idealnym partnerem dla przedsięwzięcia, które łączy w sobie doskonałość technologiczną dwóch firm, obu liderów w swoich sektorach”, skomentował Alessandro Cicognani, dyrektor Ducati ds. partnerstwa korporacyjnego. „Produkty, które wspólnie rozwijamy, za sprawą innowacyjności zastosowanych materiałów podkreślają wyjątkowość marki Ducati” – dodał.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym wyzwaniem”, stwierdził Marco Mantovani, prezes Locmana, „nie tylko ze względu na prestiż Ducati, którego personel techniczny i projektanci należą do najlepszych na świecie, ale także dlatego, że od samego początku w czasie rozmów dotyczących projektu podzielaliśmy tę samą pasję do jakości i doskonałości produkcji „.

„Wierzę też,” dodał Mantovani, „że sojusze i synergie między włoskimi firmami oferują ogromną wartość dodaną; ważne jest, aby oderwać się od koncentrowania tylko na sobie, które często karze naszą gospodarkę. Na rynkach międzynarodowych najlepszym sposobem na sukces włoskich producentów, jest połączenie sił”.

Zegarki Ducati pojawią się na rynku w styczniu 2018 r. Będą dostępne w dużych sklepach jubilerskich na całym świecie.

Więcej o motocyklach Ducati