6-krotny Mistrz Świata może jeździć motocyklem: zdał prawko! - Motogen.pl

Jonathan Rea to jeden z najszybszych i najlepszych motocyklistów na świecie… I dopiero od kilku dni może legalnie wyjechać motocyklem na drogi publiczne!

Jonathan Rea jest sześciokrotnym Mistrzem Świata World Superbike, co czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem w dziejach tej serii. Posiada także najwięcej zwycięstw w wyścigach WSBK. Za swoje zasługi wyścigowe otrzymał Order Imperium Brytyjskiego.

Przy okazji niewiele osób wie, że Jonathan Rea do tej pory nie posiadał motocyklowego prawa jazdy! A co więcej, o czym zresztą pisaliśmy, swoje pierwsze podejście do egzaminu… oblał!

Jonathan Rea na kursie, w kombinezonie z zimowych testów World Superbike.

W Wielkiej Brytanii droga do zdobycia pełnego prawa jazdy motocyklowego (w skrócie) składa się z trzech kroków. Najpierw obowiązkowy trening podstawowy, później egzamin teoretyczny, następnie egzamin praktyczny. 34-letni zawodnik WSBK w 2020 roku oblał na pierwszym etapie, ups.

Ale się nie poddał! Zainwestował w odpowiednie szkolenie i opisał swoją przygodę na swoim kanale YT. Nawet pomimo faktu, że jest jednym z najszybszych i najlepszych motocyklistów na świecie, to przed podejściem do testu praktycznego czuł stres. Ale w końcu się udało!

Vlog z finałowego podejścia do egzaminu praktycznego jest na YT:

Ciekawe, co 6-krotny mistrz świata wybierze na pierwszy drogowy motocykl… Może jakaś Ninja 400, żeby nauczyć się panowania nad prawym nadgarstkiem? 😉


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany